Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikoolis on tõusnud huvi insenerierialade vastu (2017-07-06 12:59:43)


Eesti Maaülikooli bakalaureuse- ja magistriõppesse laekus sisseastumisperioodil 2779 avaldust. Märgatav on sisseastujate huvi suurenemine tehnikavaldkonna vastu, tubli tõusu on sel aastal teinud vesiehitus ja veekaitse, maaehituse, tehnotroonika ning tehnika ja tehnoloogia õppekavade sisseastumisavalduste arv.

Enim soovijaid on loodusturismi õppekavale (6,75 avaldust kohale), järgnevad toiduainete tehnoloogia (6,56) ja veterinaarmeditsiin (6,16). Pingereas järgnevad keskkonnakaitse ning maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine.

Magistriõppekavadest on populaarseim majandusarvestus ja finantsjuhtimine, kus ühele kohale kandideerib enam kui 3 soovijat ning sellele järgnevad ökonoomika ja ettevõtluse ning aianduse õppekavad. Doktoriõppesse saab avaldusi esitada veel kuni 15. augustini.

Eesti Maaülikooli õppeprorektor Paavo Kaimre sõnul oli sisseastumisavalduste hulk ning populaarseimate õppekavade pingerida ootuspärane - samad erialad on edetabeli tipus figureerinud ka varasematel aastatel. "Eesti Maaülikoolis oleme tuleviku tippude harimisel pannud tugevalt rõhku praktilisele õppele ning ettevõtlikkuse arendamisele. Magistriõppesse laekunud avalduste arv näitab, et enim ongi hinnas erialad, kus kaugõppe vormi kasutades saab ühildada õpingud karjääriga", sõnas Kaimre.

Vastuvõtukatsed valitud erialadele kestavad veel kuni 12. juulini, vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 14. juulil, õppimatulek tuleb kinnitada 2 päeva jooksul.

Eesti Maaülikool kuulub põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas maailma 100 parima ülikooli edetabelisse, olles 51.-100. kohal. Taime- ja loomateaduste ning keskkonna ja ökoloogia valdkonnas kuulub Eesti Maaülikool maailmas 1% enim viidatud teadusasutuste hulka.

Allikas: Eesti Maaülikooli 06.07.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.