Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kuratoorium hindab maaülikooli tegevuse heaks (2017-07-04 12:52:32)

Eesti Maaülikooli kuratooriumi liikmed hindasid maaülikooli tegevuse heaks. Ülikooliseadusest tulenevalt esitab kuratoorium üldsusele kord aastas oma hinnangu ülikooli kohta.

Kuratoorium soovitas maaülikoolil senisest tugevamalt haarata ühiskondlikku positsiooni energeetikavaldkonna arendamisel, eelkõige silmas pidades taastuvenergia ning bioenergeetilisi lahendusi. Samuti toodi välja tihedama ettevõtluskoostöö vajadus tegevpõllumeestega, et teadust ning ettevõtlust omavahel paremini integreerida ning saavutada riigis paremad ja koheselt ellu rakendatavad tulemused nii teaduses kui põllumajanduses.

Kuratooriumile teeb endiselt muret veterinaarmeditsiini õppekava riiklik rahastamine, mille osas tehakse lähiajal järelpärimine ministeeriumitele. Kuratooriumi hinnangul tuleb tingimata arvestada, et maaülikoolis õpetatavad erialad on ühiskonna ning riigi jätkusuutlikuks toimimiseks väga olulised, mistõttu tuleks nende valdkondade õpe katta esmajoones riikliku rahastusega.

Kuratoorium on ülikooli ning ühiskonda siduv nõuandev kogu, mille liikmed nimetab valitsus, kuulates ära ülikooli seisukoha. Eesti Maaülikool kuulub põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas maailma 100 parima ülikooli edetabelisse, olles 51.-100. kohal. Taime- ja loomateaduste ning keskkonna ja ökoloogia valdkonnas on maaülikool maailmas 1% enim viidatud teadusasutuste hulgas.


Allikas: Eesti Maaülikooli 04.07.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.