Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Homme ootavad külastajaid ka tavapäraselt reedeti suletud PPA teenindused (2017-06-29 16:01:04)


Seoses ID-kaartide sertifikaatide uuendamisega ootavad homme külastajaid ka need Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) teenindused, mis on tavapäraselt reedeti suletud.

Reedel, 30. juunil on kell 9-17 avatud PPA teenindused Rakveres, Jõgeval, Põlvas, Valgas, Viljandis, Võrus, Haapsalus, Kuressaares, Kärdlas ja Paides. Rapla teenindus on homme avatud kell 13-17.

Kaartidel, mis on välja antud enne 2014. aasta oktoobri keskpaika, ei saa 1. juulist sertifikaate uuendada kodurakenduses ega PPA teenindustes.

"Sertifikaatide uuendajate arv on märgatavalt tõusnud ja mõningatel juhtudel võib uuendamine ebaõnnestuda. Kui koduse rakenduse abil uuendamine ebaõnnestub, siis tasub uuesti proovida 15-20 minuti pärast. Kui rakendus kuvab veateadet, mis teavitab, et klient peab pöörduma PPA teenindusse, siis see tähendab, et selle kaardi sertifikaate ei ole võimalik koduse rakenduse kaudu uuendada," sõnas PPA identiteedi ja staatuse büroo peaekspert Eliisa Sau. Sau sõnul jäävad nii kaart kui ka sertifikaadid kehtima ka pärast 1. juulit, kuid uuendamata sertifikaadid võivad kaasa tuua tõrkeid osade e-teenuste kasutamisel.

Neile klientidele, kes sooviksid külastada PPA teenindusi, et taotleda endale korduvat EV kodaniku ID-kaarti või taotleda esmakordselt ID-kaarti oma alaealisele lapsele, soovitame kasutada taotluse esitamiseks uut e-taotluskeskkonda, mis hakkas tööle juuni keskel. "E-keskkonnas on enamik andmeväljadest eeltäidetud ja see muudab taotlemise lihtsaks ning mugavaks," lisas Eliisa Sau.

E-taotluskeskkonda saab siseneda mugavalt läbi PPA veebilehe aadressil www.politsei.ee või otselingiga https://etaotlus.politsei.ee.

Infot teeninduse kohta saab PPA kodulehelt https://www.politsei.ee/et/kontakt/teeninduspunktid/kmb/ või helistades infonumbrile 612 3000.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.