Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Botaanikaaed kutsub avastama tarbetaimede maailma (2017-06-29 12:11:29)Fotode autor on Erge Jõgela.

Juba kolmandat aastat järjest on Tallinna botaanikaaias avatud Meelte aed, mis võimaldab eelkõige erivajadustega inimestel, aga ka profi- ja hobiaednikel, ravimtaimehuvilistel, toidugurmaanidel ning kooliõpilastel läbi erinevate meelte tarbetaimedega tutvuda.

Avamaakollektsioonide osakonna vanemaedniku Ave Visnapuu sõnul on Meelte aed varasemal kahel aastal olnud külastajate seas väga populaarne ning huvi tuntakse nii harjumuspäraste tarbetaimede kui ka põnevate uute sortide kohta. "Seetõttu püüamegi igal aastal midagi uut katsetada ja külastajate silmaringi avardada," ütles Ave Visnapuu.

"Näiteks istutasin tänavu iidse Peruu indiaanlaste toidutaime, söödava jakoonijuure (Smallanthus sonchifolius), mis on looduslik alternatiiv rafineeritud suhkrule. Samuti on lehed mullast välja pistnud mitu põnevat juurviljalist: söödav ubajuur (Pachyrhizus erosus), mugul-jänesekapsas ehk oka (Oxalis tuberosa) ning ulluuku (Ullucus tuberosus). Viimasel on lisaks mugulatele söödavad ka lehed, mis meenutavad spinatit," selgitas vanemaednik.

"Maitse- ja ravimtaimede - hariliku basiiliku, leeskputke, saialille ja teiste kõrvalt võib leida ka näiteks vürtsbasiilikut 'Lettuce Leaf' (Ocimum basilicum) ja harilikku indiaanimünti (Hedeoma pulegioides)," lisas Ave Visnapuu.

Meelte aed on ligipääsetav ka ratastooliga ning radade loomisel on arvestatud nägemispuudega või valge kepi abil liikuva pimeda inimesega. Lisaks on Meelte aed varustatud taktiilsete kaartidega ning võimalus kasutada kirjeldustõlkega audiogiidi.

Allikas: Tallinna Botaanikaaed

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.