Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Oktoobris toimub Eestis üks selle aasta tähtsamaid Euroopa keskkonnakonverentse (2017-06-26 14:19:01)

Euroopa Liidu (EL) eesistumise perioodi raames korraldavad Tallinna Ülikool ja Keskkonnaministeerium 24. - 26. oktoobril 2017 Tallinnas konverentsi "Nature-based Solutions: From Innovation to Common-use", kus tutvustatakse loodusest inspireeritud innovaatilisi praktikaid ja teadmisi, mis aitavad lahendada kliimamuutusest ja linnastumisest tekkivat koormust linnadele ning looduskeskkonnale.

Konverentsi teemad hõlmavad loodusel põhinevaid ja ökoinnovaatilisi tehnoloogiaid, mida on võimalik rakendada nii linna- kui looduskeskkonnas. "Loodusest inspireeritud tehnoloogilised lahendused nagu tehismärgalad, rohekatused ja tormivee süsteemid aitavad linnade keskkonda parandada väga mitmetel viisidel," sõnas Keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus. "Näiteks aitavad nad parandada seal elavate inimeste heaolu, linna liigirikkust, vee ringlust."

Kuna lisaks ökoinnovatsioonile on Eesti eesistumise üks prioriteete ka digilahendused, keskendutakse konverentsil sellele, kuidas tehnoloogiad saavad uute looduspõhiste lahenduste loomist ja kasutamist tõhustada ning inimeste teadlikkust tõsta.

Tallinna Ülikooli teaduri, konverentsi peaorganisaatori Galina Kapaneni sõnul on ökoloogia hariduse arendamisel Eestis suur potentsiaal ja alustada tuleks kindlasti juba väga noortest inimestest. Kapanen lisab, et praegused õppekavad koolides küll juba käsitlevad looduse teemat, samuti on palju tehtud loodushariduse arendamiseks, kuid kõiki võimalusi ei ole kindlasti veel ära kasutatud.

Konverentsil osalevad maailma tasemel tunnustatud teadlased, poliitikud ja ettevõtjad. Teiste hulgas astuvad konverentsil üles Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni direktoraadi direktori asetäitja Patrick Child, Euroopa Keskkonnaagentuuri tegevdirektor Hans Bruyninckx ja Rahvusvahelise Looduskaitseliidu looduspõhiste lahenduste grupi direktor Stewart Maginnis.

"Kuigi Euroopas on arutelud looduslähedaste lahenduste üle küllaltki algusjärgus, leidub piisavalt edukaid projekte ja parimaid praktikaid, mida aktiivselt liikmesriikide vahel jagada," ütles Lõhmus ning lisas "Oluline on ka peale konverentsi sel teemal tegevusi ja arutelusid jätkata, sest innovaatilised lahendused võiksid ja peaksid olema meie uus normaalsus."

Konverentsil osalevad eksperdid ja poliitikakujundajad annavad soovitusi, kuidas suurendada Euroopas teadlikkust loodusest inspireeritud innovaatilistest lahendustest ja viia nende laiema rakendamiseni. Konverentsist osa võtma on oodatud ka Eesti teadlased, praktikud ja poliitika kujundajad, et parimad praktikad meile jõuaksid ning meie kogemus maailma kanduks.

Konverents toimub 24.-26. oktoobril 2017 Tallinna Ülikoolis ning on avatud laiale ringile huvilistele. Konverentsi ettekanneteks saab hakata tegema ettepanekuid alates 12. juulist konverentsi veebilehekülje http://www.tlu.ee/en/NBS/ kaudu ja osalejate registreerimine algab augustis. Konverentsil osalemistasu ei ole.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 26.06.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.