Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu linna päev toob taas ooperi linna (2017-06-19 15:20:12)Teist aastat järjest ooperi- ja klassikalise muusika võtmes korraldatav Tartu linna päev toob lavadele kokku nii suuri kui mõnevõrra pisemaid esinejaid. Seekord sümbioositakse ooperit koos näitlejatega.


29. juunist on Tartus kujunemas omamoodi ooperi- ja klassikalise muusika minifestival, mis on sillaks nende žanrite ja interpreetide vahel, kes tavaliselt ei kohtu. Koos annavad saabuval linna päeval kontserte Peeter Oja ja Vanemuise tšellokvartett, Ivo Uukkivi ja Kristjan Randalu, väike hiiglane Oliver Kõvask ja sopran Maria Listra. Lisaks tugevdavad žanrite vahelist koostööd ühise kontserdiga kolleegid Vanemuise teatrist: koos astuvad üles näitleja Priit Strandberg, sopran Pirjo Jonas, tenor Rasmus Kull ning bariton Simo Breede jt.

Ooperit klassikalisel kujul, aga harjumatus kohas saab nautida remondi algust ootavas Tartu turuhoones, kus annavad koos kooridega kontserdi tervelt kuus Vanemuise teatri ooperisolisti. Sopranite Karmen Puisi ja Merle Jalaka, metsosopran Valentina Kremeni, tenor Rasmus Kulli, bariton Jaan Willem Sibula ning bass Märt Jakobsoni esituses kõlavad armastatud ooperi- ja operetimeloodiad keskpäevasel kontserdil ainult eesti keeles. Turuooperi koori moodustavad 29. juunil Tartu meeskoori Akadeemiline Emajõgi ja naiskoor Emajõe laulikud lauljad.

Kontsertideks ja ülesastumisteks saabuvad Tartusse külla veel näitleja Pääru Oja koos Indrek Kruusimaaga ning Arne Mikk Rahvusooperist Estonia. Arne Mikk räägib kell 16 Sisevete Saatkonnast väljuval ooperilodjal talle omase muhedusega ooperižanri helgest tulevikust. Kell 23 alustab sõitu teatrilodi. Selle kapteniks on Merle Jääger Vanemuise teatrist, kes on lubanud parmupilli mängiga ning loomulikult teatri- ja Tartu juttu ajada.

Saabuval suvel algab linna päev tegelikult juba 28. juuni pärastlõunal Tartu Ülikooli sümfooniaorkestri etteastega Tartu Kaubamajas, orkestri ees on dirigent Taavi Kull.

Päev kulmineerub õhtuse galakontserdiga raekoja platsil, kus astuvad sama orkestri saatel üles nii külalised kui Tartu oma ooperisolistid ja interpreedid.

Teist aastat järjest on linna päeva kunstiline juht Vanemuise teatri ooperisolist Reigo Tamm, päeva korraldab Tiigi seltsimaja.

Allikas: Tartu uudised, 19.06.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.