Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sõerd: suhkrumaksu mõju tervisele on olematu, kuid ettevõtlusele üüratu (2017-06-16 08:22:10)


Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Aivar Sõerdi sõnul ei toeta Reformierakond magustatud joogi maksu kehtestamist, mille mõju tervisekäitumisele on väike, kuid mis toob kaasa täiendavad halduskulud ja bürokraatia, on vastuolus Euroopa Liidu õigusega ja halvendab tuntavalt Eesti ettevõtjate konkurentsivõimet.

Sõerdi hinnangul on valitsus suhkrumaksuga jõudnud nii sisulisse kui õiguslikku ummikusse. Endise rahandusministri sõnul ei luba ka Euroopa Liidu õigus diskrimineerivat maksustamist.

„Siiani pole suudetud valmis kirjutada riigiabi taotlust Euroopa Komisjonile. Ootamatult selgus, et limonaadimaksu alla lähevad ka piima baasil valmistatud joogid. On küsitav, kas maksu rakendamiseks vajalikud keelatud riigiabi load aasta lõpuks ikka saadakse. Kui erandeid ei tule, ootab tarbijat uus hinnatõus,“ ütles rahanduskomisjoni liige.

Sõerdi sõnul koormab magusamaks enim just väiksema sissetulekuga inimesi ja peresid. „Magustatud jookide maksu rakendamisel on teiste riikide kogemusele tuginedes maksu mõju kehakaalu ja tervise perspektiivist vaadates nähtamatu,“ lausus ta.

Diskrimineeriv maks toob riigikogu liikme sõnul kaasa märkimisväärse halduskulu ja bürokraatia. „Ainuüksi maksu haldamiseks loodava infosüsteemi ülesehitamiseks peab maksuamet välja kuulutama riigihanke maksumusega üle miljoni euro,“ ütles Sõerd.

„Tervisekäitumise muutmiseks on vaja enamat kui uut maksu, mille põhieesmärk on pealegi eelarveaugu täitmine. Rasvumise peatamiseks on vaja eelkõige julgustada inimesi tervislikumalt toituma ja liikuma ning parandama toodete märgistust,“ lisas ta.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.