Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Riigikogus kiideti heaks nn Uberi seadus (2017-06-15 08:48:36)


Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (IRL) eestvedamisel võeti 14.06.2017. a. parlamendis vastu „Ühistranspordiseaduse, liiklusseaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu“, mis reguleerib sõidujagamist.

Kokk ütles, et seaduseelnõus ei reguleerita enam sõidujagajaid ja taksoettevõtteid eraldi, vaid suund on võetud sellele, et leevendatakse kehtivaid taksoveonõudeid. „Eesmärgiks on, et ühes valdkonnas teenust pakutavatel ettevõtjatel oleksid sarnased kohustused ja õigused. Ikka selleks, et turul oleksid tagatud võrdsed konkurentsitingimused,“ lausus ta.

Ta selgitas, et nn Uberi seaduseelnõu näol oli tegemist kompromisskokkuleppega, mida toetasid nii taksoettevõtted kui ka sõidujagamisteenust pakkuvad ettevõtjad. „Kokkuleppe esimene punkt oli võrdsustada taksoveo- ja kokkuleppeteenustele ette nähtud miinimumtingimused. Selleks on mõlemale kohustuslik edaspidi tegevusluba, sõidukikaart, teenindajakaart. 

Teiseks, taksonduse tegevust ei piirata edaspidi enam omavalitsuste põhiselt, vaid teenust võib pakkuda kogu riigis ja kolmandaks, taksojuhtide koolitust võivad läbi viia taksoettevõtted. 

Neljandaks, takso võib kasutada ka internetiplatvormide teenust ehk sõidujagamise äppe ning sellel ajal ei pea taksomeeter töötama.  Viimasena lepiti kokku, et kui taksoveo tellimine ja hinnaarvestamine toimub läbi internetiplatvormi, peab vedaja tegema seda vormis, mis võimaldab ka kirjalikult tõendada sõitu. Kusjuures platvormiteenust pakkuvad firmad peavad olema kantud Eesti registrisse, et ei tekiks olukorda, kus maksud kuhugi mujale lähevad,“ selgitas Kokk olulisemaid muudatusi seaduses.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.