Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Erikomisjon tutvus võimaliku huvide konfliktiga seoses aheraine tehinguga (2017-06-15 08:45:53)


Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon kuulas ära Eesti Energia endise nõukogu liikme Kalle Pallingu selgitused seoses võimaliku huvide konfliktiga aheraine ostuhuvi tutvustamisel Eesti Energiale ja Viru Keemia Grupile (VKG).

“Leian, et tegemist oli olukorraga, milles riigiettevõtte nõukogu liige ei oleks tohtinud olla. Palling möönis komisjoni ees, et kui tulevikus tekkiks sarnane olukord, siis ta nõukogu liikmena näilise konflikti vältimiseks seda ei teeks. Praeguseks fikseerisime komisjonis olukorra, mida peab veel arutama,“ ütles erikomisjoni esimees Andres Herkel.

AS Eesti Energia endine nõukogu liige Kalle Palling selgitas komisjonile, et just ostja soovis ühel ja samal päeval kohtuda erinevate aheraine pakkujatega. „Minu roll piirdus esmaste kontaktide loomisega. Nii Eesti Energial kui ka VKG-l olid esmase kontakti loomise järel võrdsed võimalused ostjale pakkumise esitamiseks. Minule teadaolevalt esitas parima pakkumise just Eesti Energia,“ ütles Palling.

Erikomisjon nõustus ära kuulama ka Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri, kes andis ülevaate aheraine kasutamise võimalustest.

Esmaspäeval kell 9 toimub erikomisjoni istung riigi äriühingute nõukogude komplekteerimisest ja nimetamiskomiteest. Istungil arutatakse, kuidas ära hoida huvide konflikti. Istungile on kutsutud endine Eesti Energia nõukogu esimees ja praegune riigifirmade nõukogude nimetamiskomitee esimees Erkki Raasuke. Kell 13.30 toimuval istungil tutvub erikomisjon Riigikontrolli ülevaatega korruptsiooni ennetamisest riigile kuuluvates äriühingutes.

Allikas: Riigikogu

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.