Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Balti politsei eriüksused harjutavad Kloogal kurjategijate kinnipidamist (2017-06-15 08:38:35)


Täna, 15. juunil harjutavad Eesti, Läti ja Leedu politsei kiirreageerijad ning eriüksuslased Kloogal ja Paide ümbruses relvastatud kurjategijate kinnipidamist.

Õppusel osalevad Balti riikide kiireageerimisüksused ning kolme riigi eriüksused K-komando, Aras Leedust ja Omega Lätist. Õppuse legendi järgi harjutavad eriüksused Kloogal ohtlike kurjategijate kinnipidamist. Paide läheduses lahendatakse olukord, kus kiirreageerimisüksustel tuleb ohjata agressiivseid meeleavaldajaid.

PPA valmisoleku- ja reageerimisbüroo juhi Marti Magnuse sõnul mängitakse õppusel läbi teiste riikide politseiüksuste Eestisse toomine ning siin ühisoperatsioonide korraldamine. "Eriüksuste ühisõppusi oleme Eestis varemgi teinud. Sel korral harjutame aga läbi kõik väliskolleegide kaasamise etapid, alates abi palumisest kuni relvastatud kurjategijate kinnipidamiseni," ütles Magnus.

"Meie jaoks on oluline teada, kuidas naaberriikide üksused tegutsevad kriisiolukordades. Masside ohjamine ja ohtlike kurjategijate kinnipidamine peab olema taktikaliselt ning strateegiliselt põhjalikult läbi mõeldud. On määrav, et päris sündmuse puhul hoiaksid üksused kokku ja oskaks tegutseda sujuvalt ning tõhusalt," ütles Magnus.

Harjutuse käigus mängitakse läbi ka üksuste vastuvõtt riigipiiril ning eskort kogunemiskohta.

Õppuse käigus kasutavad ametnikud treeninguteks mõeldud laskemoona ja pürotehnilisi vahendeid. Paide elanikud võivad kuulda pauke ning lärmi. Liiklusmuudatusi õppus kaasa ei too.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti 15.06.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.