Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Rahanduskomisjon arutas koos huvigruppidega magustatud joogi maksu seaduse eelnõu (2017-06-07 07:30:14)

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil tutvustasid huvirühmade esindajad oma seisukohti ja ettepanekuid valitsuse algatatud magustatud joogi maksu seaduse eelnõu (457 SE) kohta.

„Asjaliku arutelu käigus kuulasime ära poolt ja vastuargumendid, et eelnõu menetluse käigus võimaluse korral leida lahendused tõstatatud probleemidele,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin. Ta lisas, et kõne all oli nii mõju tervisele, kaubandusele kui ka toiduainetetööstusele.

Komisjoni istungil osalesid  Eesti Toiduainetetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Karastusjookide Tootjate Liidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, AS-i Tallink Grupp esindajad. Omapoolseid selgitusi andsid Rahandusministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi ja Maaeluministeeriumi esindajad.

Kohtumise järel vaadati läbi eelnõule esitatud muudatusettepanekuid, millest osa on ajendatud huvirühmade ettepanekutest.

Magustatud joogi maks on tervisekäitumist mõjutav maks, mille peamine eesmärk on suunata tootjaid vähendama magustatud jookides suhkru ja magusaine kogust ning suunata tarbijaid neid vähem tarbima. Samuti on maksul fiskaalne eesmärk.

Rahanduskomisjon otsustas saata magustatud joogi maksu seaduse eelnõu (457 SE) Riigikogu täiskogu istungile 14. juunil ja teha ettepanek teine lugemine lõpetada.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.