Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Konservatiivne Rahvaerakond soovib lasteaia kohatasu ülempiiri poole võrra langetada (2017-06-06 08:28:26)


Konservatiivne Rahvaerakond esitas Riigikogule eelnõu, et vähendada kogu riigis lasteaia kohatasu ülemmäära praeguselt 20 protsendilt 10 protsendile valitsuse kehtestatud alampalgast ning vabastada kohatasu maksmisest alates kolmandast lapsest.

„Muudatuse eesmärk on kaotada suured erinevused lasteaia kohamaksudes üle Eesti selleks, et vähendada eelkooliealiste lastega perekondade rahalist koormust,“ selgitas Konservatiivse Rahvaerakonna saadik Jaak Madison.

„Näiteks moodustab lasteaia kohatasu alampalgast Paides 7,5% ja Kuressaares 9%, kuid Tartus 15% ja Viljandis ilma sissekirjutuseta peredele 20%. Need erinevused näitavad, kui palju sõltub meie perede heaolu kohaliku omavalitsuse poliitikutest. Kuna järgmisel aastal tõuseb alampalk 470 euroni, siis 20% sellest on 94 eurot. Keskmisele kahelapselisele perele on see valus löök rahakoti pihta.“

Madisoni sõnul aitab lasteaia kohatasu ülempiiri langetamine kärpida kohalike poliitikute tahet lappida eelarveauke laste ja perede arvelt.

„Näiteks Tartus väheneks pärast ülempiiri langetamist lasteaia kohatasu praeguselt 64 eurolt 43 eurole. Ühe lapse kohta võidaks lapsevanem aastas üle 200 euro.“

Ülempiiri langetamine ja alates kolmandast lapsest kohatasust vabastamine avaldab Madisoni sõnul positiivset mõju riigi iibepoliitikale, sest suureneb perede kindlustunne laste kasvatamisel. „Ühe- ja kahelapselistel peredel muutub majanduslikult kergemaks langetada otsus kolmanda ja enama lapse saamiseks.“

Madison osutab, et kuna kolmanda lapse eest paljudes omavalitsustes juba praegu tasu ei võeta ning enamik omavalitsusi suudab lasteaiakohamaksu hoida juba praegu 10% peal või alla selle, siis ei too seadusemuudatus kaasa märkimisväärseid kulusid.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.