Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Õiguskomisjon saadab esimesele lugemisele perevägivalla vastase eelnõu (2017-06-06 08:20:23)


Riigikogu õiguskomisjon arutas 05.06.2017 istungil Istanbuli konventsiooni rakendamist Eestis ja otsustas eelnõu saata Riigikogu täiskogu istungile esimesele lugemisele 13. juunil. Konventsiooni eesmärk on ennetada naistevastast vägivalda ja perevägivalda ning abistada ohvreid.

„Perevägivald ei ole pere siseasi vaid ühiskondlik probleem, millega peab tegelema riiklikul tasandil. Esimese sammuna tuleb muuta inimeste suhtumist. Statistika, mis näitab, kui paljud inimesed perevägivallaga kokku puutuvad, on murettekitav,“ ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi poolt tehtud uuringu kohaselt on perevägivallaga Eestis isiklikult kokku puutunud umbes pooled üle 15-aastased inimesed. Ligi pooled nendest peavad ohvrit perevägivallas osaliselt süüdlaseks.

Õiguskomisjoni liikme Valdo Randpere sõnul arvatakse ekslikult, et perevägivalla all kannatavad ainult naised. Kaitset vajavad tema sõnul ka mehed.

Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi uuringu kohaselt on alates 15-eluaastast vägivalda kogenud 42 protsenti naistest ja 40 protsenti meestest. Vaimset, füüsilist või seksuaalset vägivalda on seejuures kogenud 12 protsenti naistest ja 7 protsenti meestest.

Istanbuli konventsioon võeti vastu 7. aprillil 2011. aastal Istanbulis ning Eesti allkirjastas selle 2. detsembril 2014.

Istanbuli konventsiooniga luuakse raamistik naistevastase vägivalla ja perevägivalla ohvrite kaitsmiseks ja abistamiseks. Samuti soovitakse konventsiooni abil edendada rahvusvahelist koostööd naistevastase vägivalla ja perevägivalla likvideerimiseks.

Naistevastase vägivalla ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise Euroopa Nõukogu konventsiooni ratifitseerimise seaduse eelnõu (475 SE) menetlus toimub Riigikogu täiskogus kahel lugemisel.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.