Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kersti Sarapuu: Argumendid Sesteri umbusaldamiseks on sisutühjad (2017-06-02 07:59:18)

45 opositsioonisaadikut andsid tänase Riigikogu istungi alguses sisse umbusaldusavalduse rahandusminister Sven Sesterile. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhi Kersti Sarapuu sõnul polnud umbusaldusavaldus aga tõsiseltvõetav, kuna minister on näidanud valitsuses kompetentset valdkonna juhtimist ning otsinud võimalusi, kuidas tõsta madala ja keskmise sissetulekuga inimeste heaolu ja leida lisarahastust tervishoidu.

“Kindlasti ei ole Sesteri näol tegemist vaid koalitsiooni käsutäitjaga, nagu väitis avalduse sisseandja Hanno Pevkur ning veel vähem tasub kahelda tema kompetentsis. Vastupidi, lõppude lõpuks on otsustatud riigis vaadata ka meie madala ja keskmise sissetulekuga inimeste poole, et nende igapäevast toimetulekut parandada,” ütles Sarapuu. Poliitik tõstis esile, et rahandusminister on teinud head tööd nii ministeeriumis kui aidanud selgitada olulisi otsuseid avalikkusele, miks üks või teine rahanduspoliitiline otsus on meie riigile vajalik ning kuidas need otsused aitavad kaasa ebavõrdsuse kaotamisele meie ühiskonnas. 

Riigikogulane lisas, et ei saa kuidagi nõustuda Pevkuri öelduga, nagu rahandusminister ei vastutaks kuidagi riigi rahanduse eest. “Kogu valitsus, kaasaarvatud rahandusminister, on igapäevaselt teinud tööd selle nimel, et riik majandusseisakust välja viia ning tegelikult on esimesed viljad juba näha. Viimase viie aasta suurim majanduskasv näitab, et meie riigi majandus on lõpuks hakanud paigaltammumise asemel edasi liikuma, mistõttu igasugused argumendid, nagu Sester ei suhtuks vastutustundlikult riigi rahaasjadesse, on sisutühjad,” lisas Sarapuu.

Sarapuu toonitas, et kuigi esialgu andis umbusaldusavaldusele allkirja 45 saadikut, siis lõpphääletusel oli umbusaldamise poolt vaid 42 saadikut. „Siinkohal mängisid rolli nii parlamentaarne debatt kui saadikute riigimehelik käitumine, kes nägid eile avalikustatud viimase viie aasta suurima majanduskasvu juures, et ministri umbusaldamine pole mõistlik,“ lisas ta. Riigikogu otsustas 52 häälega umbusaldamise tagasi lükata.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.