Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maris Lauri: valitsus ajab ohtlikku eelarvepoliitikat (2017-06-01 00:11:49)


Majanduskasvu kiirenemise ajal riigieelarvesse puudujäägi planeerimine on vastutustundetu tegevus, mis võimendab majanduse ülekuumenemise ohtu, hindab majandusanalüütik, riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri.

Statistikaameti esimese kvartali majanduskasvu number toetab Lauri sõnul valitsuse kriitikute seisukohta, et Eesti majandus on jõudnud oma potentsiaalsele tasemele ja ilmselt sellest kõrgemalegi.

„Eelarvesse puudujäägi planeerimine sellises olukorras on absoluutselt vastutustundetu tegevus. Jääb üksnes loota, et valitsus suudab kiiresti mõistuse pähe võtta ning lõpetab destruktiivse ja Eesti tuleviku seisukohalt ohtliku eelarvepoliitika ajamise,“ lausus endine rahandusminister.

Lauri tõi välja, et kui Euroopa Komisjon hoiatas Eesti struktuurse puudujäägi jõudmise eest 1%-ni SKP-st, siis värskeid majanduskasvu numbreid arvesse võttes võib see puudujääk osutuda tuntavalt suuremaks.

„Tuletan meelde: Eesti on seni sihtinud tasakaalus või ülejäägiga eelarvet, praegune valitsus soovib minna 0,5%-ga puudujääki,“ märkis riigikogu liige.

„Võlgu elamine on lühinägelik ajal, mil majanduse oodatust parem kasv toob ülimalt tõenäoliselt kaasa prognoositust suuremad maksutulud ning mil kasvav majandus tegelikult ei vaja riigipoolset lisastiimulit. Eelarve suurde puudujääki viimine viitab sellele, et valitsus toimetab üksnes lühiajaliste loodetavate poliitiliste kasude nimel,“ rõhutas majandusanalüütik.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.