Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sotsiaalkaitseminister vastas arupärimisele sotsiaalkindlustuse kriisi kohta (2017-05-30 07:59:57)


Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva vastas Riigikogu liikmete Maris Lauri, Jüri Jaansoni, Arto Aasa, Kalle Laaneti, Lauri Luige, Remo Holsmeri, Liina Kersna, Terje Trei, Kristen Michali, Heidy Purga, Kalle Pallingu ja Laine Randjärve 12. aprillil esitatud arupärimisele sotsiaalkindlustuse kriisi kohta (nr 349).

Arupärijad viitasid ajakirjanduses kajastatud sotsiaalkindlustuse kriisile, kus rehabilitatsiooniks mõeldud raha sai otsa aasta kahe esimese nädalaga, mistõttu inimesed jääavad toetuse ja teenuseta. Uusi abivajajaid ei võeta rehabilitatsiooni – ja erihoolekande teenusele, sest puuduvad rahalised vahendid.

Arupärijad soovisid teada, kust kavatsetakse võtta täiendavad rahalised vahendid, et katta rehabilitatsioonivajadused sellel aastal ja millal täpsemalt need vahendid suunatakse rehabilitatsiooniteenuste kulude katmiseks.

Kaia Iva selgitas, et sel aastal on plaan kasutada kahte lisarahastuse allikat. „Esiteks suuname raha rehabilitatsiooniteenuse süsteemi Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest 1 miljoni euro ulatuses. Teiseks kavandame koostöös Rahandusministeeriumiga eelarvemuudatusi, et hoida teenuse järjekorrad minimaalsed. Selles osas läbirääkimised praegu ja kavandamine käib,“ ütles Iva.

Ta lisas, et Sotsiaalkindlustusameti poolt koostatud prognoosi alusel esitasime riigieelarvesse lisataotluse järgnevaks aastaks 3,05 miljoni euro ulatuses, et tõsta baaseelarvet. „Riigieelarve seaduses hetkel fikseeriti ühekordne osaline lisarahastus. See tähendab, et kahjuks baaseelarve selle järgi ei suureneks,“ märkis minister.

Rahandusministeeriumiga on kokku lepitud, et baasrahastus vaadatakse üle pärast Sotsiaalkindlustusameti analüüsi ja sellest tulenevate muudatuste mõju hindamist. Sotsiaalfondi vahendite võimaliku kasutamise järgmisel aastal vaatame üle aasta lõpus, kui on selge, kas ja mis mahus jääb tööealisi isikuid Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsiooniteenusele.

Rahandusminister Sven Sester vastas kolmele arupärimisele. Need olid: arupärimine maksude ja tervisekäitumise kohta (nr 348); arupärimine raske kütteõli aktsiisi kohta (nr 354) ning arupärimine laulu- ja tantsupeo rahastamise kohta (nr 364).

Istung lõppes kell 16.59.

Istungi stenogramm: http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201705291500

 

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.