Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Arto Aas: järgmine riigihalduse minister peaks olema rahvusvahelise kogemusega tippjuht (2017-05-30 07:53:18)


Valitsuskriisidega maadleval Jüri Ratasel on võimalik uue ministri määramisel näidata üles riigimehelikkust, nimetades sellele kohale mõne rahvusvahelise juhtimiskogemusega tippjuhi, leiab riigireformi probleemkomisjoni aseesimees Arto Aas (Reformierakond).

„Uus minister võiks valitsuses tasakaalustada poliitilist mängurlust ja kompenseerida valitsusjuhi vähest juhtimiskogemust. Kui peaminister peab aga ministrikohtade jagamisel esmatähtsaks keskpartei siseleeride rahuldamist, siis riigijuhtimise kvaliteet oluliselt ei tugevne,“ ütles endine riigihalduse minister Arto Aas.

Uuel riigihalduse ministril tuleb edukalt lõpule viia eelmise valitsuse algatatud haldusreform, mida praeguses faasis enam pidurdada ei tohi, selgitas Aas.

„Valitsusel on lõplike ühendamisotsuste tegemiseks jäänud ainult paar nädalat. Reformi lõplik viimistlemine on nii oluline, et seda protsessi viis vastu isiklikku vastumeelsust edasi ka minister Korb,“ lausus ta.

Uus minister peaks riigireformi probleemkomisjoni aseesimehe hinnangul Mihhail Korbist palju aktiivsemalt tegelema omavalitsuste ülesannete ja rahastamise küsimustega, kus omavalitsuste ühinemisel tekivad täiesti uued võimalused.

Veelgi olulisem on Aasa sõnul aga riigivalitsemise reformile selge visiooni kujundamine, kus seni on tema hinnangul Ratase valitsus väga passiivset liini hoidnud, tegeledes peaasjalikult eelmise valitsuse reformikava kärbitud versiooni elluviimisega.

„Minister Korbi isiklikud näpujäljed puudusid sootuks reformiplaanidelt. Just riigivalitsemise reformi ambitsioonika tegevuskava elluviimine on koht, kus uue ministri rahvusvahelised kogemused ja tippjuhi omadused oleks praeguses valitsuses hädavajalikud,“ leiab endine riigihalduse minister.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.