Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvel lõppes piirire˛iimi ala tähistamine (2017-05-25 14:50:24)Fotode autor on ERR Võrumaa korrespondent Mirjam NutovFotode autor on ERR Võrumaa korrespondent Mirjam Nutov


Eile veeskati Vasknarva lähistel viimane kollane tooder, millega jõudis lõpule piirire˛iimi ala tähistamine Peipsi järvistul.

Maikuus alustas Politsei- ja Piirivalveamet koos Veeteede ametiga Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvel piirire˛iimi ala tähistamisega. "Piirire˛iimi ala tähistasime eesmärgiga muuta see veekogudel liikujatele nähtavaks ja seeläbi ennetada re˛iimialale sattumist ja ebaseaduslikke piiriületusi. Ühtlasi on märkide paigaldamise järel navigatsiooniperioodil Peipsi järvistul olijail võimalus visuaalselt kontrollida oma asukohta piirijoone suhtes. Varasemalt on piirire˛iimi ala tähistatud vaid talvisel perioodil, ent nüüd loodi paremad navigeerimistingimused ka suviseks ajaks," selgitas politsei- ja piirivalveameti integreeritud piirihalduse büroo juhtivametnik Aimar Köss.

Eile keskpäeval veeskati Peipsi järvistul viimane piirire˛iimi ala tähistav tooder, millega pandi pidulikult punkt kolme piirijärve märgistustöödele. Peipsi järvistul lasti märgistustööde raames 126 kilomeetri ulatuses vette ühtekokku 130 toodrit. Peipsi järve piirire˛iimi alal ankurdati need 200 meetri kaugusele ajutisest kontrolljoonest ning Pihkva- ja Lämmijärvel 50 meetri kaugusele ajutisest kontrolljoonest. Lähiajal planeeritakse toodritega piirire˛iimi ala tähistada ka Narva veehoidlal, kuhu need paigaldatakse 50 meetri kaugusele ajutisest kontrolljoonest. Narva veehoidlale veesatakse 41 toodrit.

Piirihalduse büroo juhtivametnik Aimar Kössi sõnul paigaldati toodrid veekogudele ankrukettidega ning kahe toodri vaheline kaugus on umbkaudu 800-900 meetrit. Seejuures järgiti nende paigaldamisel põhimõtet, et toodrid oleks teineteisest nähtavuskaugusel ning ujuvvahendiga piiriveekogul viibival inimesel tekkiks silmside kahe lähestikku asuva piirire˛iimi ala tähistava märgiga. Piirire˛iimi ala märgistavad toodrid on kollast värvi ning vees hästi märgatavad. Igal toodril on eesti-, inglise- ja venekeelne hoiatussilt: "Seis! Eesti riigi piir".

Politsei- ja Piirivalveameti integreeritud piirihalduse büroo juht Helen Neider-Veerme rõhutas, et piirire˛iimi ala tähistamise eesmärgiks on luua piiriveekogudel liikujatele selgus - kuhu tohib liikuda ja kuhu liikumisel võib inimene tahtmatult sattuda Eestist Venemaale. "Kevad-suvisel perioodil on järvel liikumas rohkem inimesi ja ekslikud piiriületusi on ikka ette tulnud. Paigaldatud veemärgid on eelkõige abivahendid ja on heaks orientiiriks järvel liiklejale," lisas Neider-Veerme.

Et aga tooder üksi ei hoia ära tahtmatuid piiriületusi, paluvad piirivalvurid inimestel vastalanud navigatsioonihooajal piiriveekogudel liikudes olla tähelepanelikud, järgida veemärke ja ilmastikuolusid ning ka ohutu paadisõidu põhitõdesid.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti 25.05.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.