Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikooli seminaris tuleb arutluse alla rannikuala planeerimine (2017-05-24 10:02:51)

13. juunil korraldab Eesti Maaülikool projekti SustainBaltic raames seminari Läänemere rannikualade jätkusuutlikust arengust ja kasutamise planeerimisest. Projekti tulemusel koostatakse rannikulõikude jaoks ruumilise arengu plaanid.

"Merel ja rannikul kohtuvad mitmed huvid. Me tahame käia ujumas puhtal liivarannal, kus veemotosportlased meid ei ohusta. Me hindame privaatsust, kuid tahame head juurdepääsuteed. Majutusteenust pakkuvad kohalikud soovivad rohkem turiste, jahtidega seilajatel pole aga mandril midagi teha. Unistame rahvuskala söömisest rohelise energia valgel, aga nii, et tuulikuid silmapiiril poleks. Me loodame, et looduskaitse, kaitsevägi, kaevandused ja sadamad meie lemmikmaastikele või "tagahoovi" toimetama ei tuleks. Selliseid probleeme ning potentsiaalseid konflikte üritatakse lahendada planeeringute koostamise abil," rääkis projekti SustainBaltic GIS spetsialist, Tallinna Ülikooli teadur Anu Printsmann.

Seminaril antakse ülevaade merealade planeerimise ja integreeritud rannikualade majandamise raamistikust Euroopa Liidus, analüüsitakse mere- ja rannaalade vastasmõjusid, käsitletakse tundlikke rannaalasid, sotsiaalseid ja ökoloogilisi võrgustikke ning tutvustatakse projekti.

Projekt SustainBaltic (ICZM Plans for Sustaining Coastal and Marine Humanecological Networks in the Baltic Region - Rannikualade integreeritud ruumilise arengu plaanid toetamaks rannikualade ja mere kultuurilis-ökoloogilisi võrgustikke Läänemere regioonis) keskendub rannikuala ja sellega piirneva merekeskkonna hea seisundi saavutamisele ja säilitamisele. Projekti raames koostatakse neli rannikualade integreeritud ruumilise arengu plaani, kaks neist Soome ja kaks Eesti rannikualade kohta. Saadav kogemus on kasutatav rannikupiirkondade säästliku arengu planeerimisel nii kohalikul kui ka regionaalsel tasandil. Projektis osaleb viis partnerit Eestist ja Soomest: Eesti Maaülikool, Tallinna Ülikool, Turu Ülikool, Soome Keskkonna Instituut, Satakunta maakonna nõukogu. Projekt viiakse läbi EL Kesk-Läänemere programmi raames.

Seminar toimub Tallinna Ülikoolis (Uus-Sadama 5-M134) algusega kell 13. Üritus toimub inglise keeles.

Täpse programmi ja registreerimisvormi leiab siit: http://pk.emu.ee/et/sustainbaltic/seminar, registreerida on võimalik kuni 5. juunini 2017. Seminariga seotud küsimuste osas võib pöörduda projekti Eesti Maaülikooli poolse koordinaatori Siiri Külm poole siiri.kylm@emu.ee.Allikas: Eesti Maaülikooli 24.05.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.