Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Veski Mati algatas stipendiumi Eesti Maaülikooli tudengitele (2017-05-22 10:01:57)


Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fond ja Balti Veski alustasid koostööd stipendiumite väljaandmiseks Eesti Maaülikooli edukatele üliõpilastele. Kaubamärgi Veski Mati alt vastselt loodud stipendiumi kaudu motiveeritakse bakalaureuseõppe esimese aasta üliõpilaste edasijõudmist ning valitud eriala süvitsi tundmaõppimist. Stipendiumi suurus on 6000 eurot ühele tudengile 2 aasta jooksul.


Balti Veski juht Lauri Mõtsnik peab õpingute toetamist eriti oluliseks mitte ainult tudengitele, vaid ka teraviljakasvatajatele ja tootjatele. "Balti Veski üks olulisi eesmärke on suurendada oma tegevust kvaliteetse kohaliku teravilja kasvatamise ja töötlemise valdkonnas. Lisaks senisele tegevusele oleme valmis andma kohalikele teraviljakasvatajatele uusi võimalusi oma toodangu realiseerimiseks ning väike- ja suurtootjatele õiglase hinna ja kvaliteedi suhtega toorainet. Selleks, et suudaksime pakkuda nii lõpptarbijaile kui pagaritööstustele parimat võimalikku teraviljatoodangut, olemegi loonud stipendiumi näol kasvulava uue põlvkonna teadustöö ja teraviljakasvatamise sünniks," kinnitab Mõtsnik.

Joosep Tootsi Fondi juhatuse liige Kairit Prits sõnas, et kuna Eesti Maaülikool kuulub just põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas maailma 100 parima ülikooli hulka, siis on selle valdkonna tudengite õpingute toetamine ettevõtte poolt väga tänuväärne panus ühiskonda. "Koostöös Balti Veskiga saab üliõpilane juba varakult teada, millised on tema võimalused praktika- ja tööturul ning õppeedukust stimuleeriv stipendium võimaldab üliõpilastel areneda, et saadud teadmisi tulevikus jõuliselt praktikas rakendada".

Veski Mati stipendium antakse üliõpilasele, kelle planeeritav uurimistöö aitab kaasa teravilja kvaliteedi parendamisele ning tooraine vääristamisele. Eesti teravilja turg oli Eurostati andmetel 2016. aastal ligi 1,036 miljonit tonni, käibega 1,5 miljardit eurot, millest eksporditakse umbes 60%. Seega on teravilja turul väga suur mõju riigi SKP-le ning seda loetakse üheks strateegiliselt kõige tähtsamaks sektoriks põllumajanduses ja tootmises. Veski Mati stipendiumi makstakse 250-eurose osamaksetena igakuiselt kahe aasta jooksul, et soodustada tudengite järjepidevat pühendumist juba õpingute alguses ning ergutada neid õpinguid nominaalajaga lõpetama.

Allikas: Eesti Maaülikooli 22.05.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.