Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Rahanduskomisjon arutas koos huvigruppidega kogumispensionide seaduse muudatusi (2017-05-20 08:08:35)


Riigikogu rahanduskomisjon arutas 18.05.2017 huvigruppidega Eesti väärtpaberite keskregistri seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu kohta laekunud ettepanekuid.

Komisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul oli kohtumine asjalik ja vajalik. „Komisjonis leidsid positiivset suhtumist mitme huvigrupi ettepanekud, mis muudatusettepanekutes formuleeritakse ja leiavad oma koha seaduses,“ ütles Stalnuhhin.

Eelnõu (428 SE), mille on sisuks on väärtpabereid hoidvate keskdepositooriumite vahelise konkurentsi suurendamine, on Riigikogus läbinud esimese lugemise.

Komisjon arutas samal istungil ka kogumispensionide seaduse eelnõu (427SE) muudatusettepanekuid ja laekunud kirju. Eelnõu eesmärgiks on muuta kogumispensionide nii II kui III samba väljamaksete tegemist puudutavat regulatsiooni.

Tänasel istungil osalesid AS Eesti Väärtpaberikeskuse, MTÜ Finance Estonia, Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja esindajad.

Teema käsitlemine jätkub 29. mail toimuval rahanduskomisjoni istungil. Täna otsustas komisjon konsensuslikult saata mõlemad eelnõud teisele lugemisele 31. mail.

Stalnuhhin selgitas, et rahanduskomisjon kaasab asjaomaste organisatsioonide esindajaid, et selgitada välja neid huvitavad aspektid, mis on vajalikud eelnõude menetlemisel ja muudatusettepanekute tegemisel.

Komisjoni esimees tõi välja, et seoses ühispöördumisega vedelkütuste aktsiisi tõusust käisid sel nädalal oma ettepanekuid komisjonile tutvustamas veel Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni (ELEA), DPD Eesti, Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA), Autoettevõtete Liidu (AEL) ning Eesti Õliühingu esindajad.

Istungi fotod.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.