Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluminister Tarmo Tamm avab Türil noortalunike kümnevõistluse ja lillelaada (2017-05-19 11:21:04)


Täna, 19. mail kell 10 avab maaeluminister Tarmo Tamm Türi lillelaada esimesel päeval toimuva noortalunike mitmevõistluse, kus võtavad mõõtu põllumajanduskoolides õppivad noored.

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on põllumajanduserialade laiem tutvustamine ja neil õppivate noorte tunnustamine tulevikku vaadates oluline, et tagada meie igapäevase toidulaua katjate järelkasv.

"Täna saavad noored talunikud avalikkusele laiemalt näidata oma kutseoskusi, propageerida põllumajanduserialasid ning kindlasti mõjub ettevõtmine hästi kutsehariduse mainele tervikuna," lisas Tarmo Tamm.

"Elame kiiresti muutuval ajal, kus tehnoloogiate areng ja muutused ühiskonnas toovad uusi väljakutseid ka põllumajanduses ning erialast kutset omandavate noorte seas, kus laiapõhjalised teadmised ja praktilised oskused annavad noortele spetsialistidele kindlustunde aga ka eelise tööturul," lausus minister.

Võistlustele oli eelregistreerinud üle 30 osaleja Järvamaa Kutshariduskeskusest, Olustvere Teenidus- ja Maamajanduskoolist, Eesti Maaülikoolist ja tegevtalunike seast ning lõplik osalejate arv selgub võistluse stardi eel.

17. korda peetavate noortalunike mitmevõistluse aladeks on väetise külvinormide arvutamine, või valmistamine purgis, veiste eluskaalu määramine, täpsussõit traktoriga, sammudega põllu suuruse määramine, põllukultuuride seemnete tundmine ja viljakoti kaalumine, lüpsimasina hooldus, põllutöömasinate traktorile haakimine, saeketi vahetus ja kasti valmistamine.

Võistluste individuaalne võitja selgub sarnaselt olümpiaalana tuntud 10võistlusele üksikalade punktide summeerimisel.

Kutsemeistrivõistlust korraldab Järvamaa Kutsehariduskeskus koostöös Maaeluministeeriumi ja Sihtasutusega Innove, võistluse läbiviimist toetavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Kell 12 lausub maaeluminister Tarmo Tamm Türi lillelaada avasõnad.

Allikas: Maaeluministeeriumi 19.05.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.