Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Laupäeval selgub Eesti liigirikkaim linnutorn (2017-05-12 06:59:38)


Fotol Pärnu Hirve vaatlustorn, kuhu külastajaid oodatakse laupäeval
kell 5.30-7.30


Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki linnuhuvilisi juba sel laupäeval, 13. mail tornide linnuvaatluspäevale. Üle Eesti ootavad vaatlustornides huvilisi kogenud linnutundjad, kes tutvustavad linde kõigile torni külastajatele ning üheskoos selgitatakse välja linnurikkaim vaatlustorn.


Tänavune kevad on hiline ja seepärast käib lindude ränne alles täie hooga. Järgemööda hakkavad tagasi jõudma ka Aafrikas ja Aasias talvitunud linnud, mistõttu võib nüüd ühe hommikuga kohata tornis isegi sadakond liiki linde. Möödunud aastal võitis Kabli torn 111 liigiga.


"Tornide linnuvaatluspäev on suurepärane viis, kuidas veeta üks meeldejääv hommik lindude seltsis. Ärkamine on küll nädalavahetuse kohta varajasevõitu, aga pingutus tasub end kordades ära. Ütlemata ei tasu ka jätta, et linnuvaatlused on hasarti tekitavad. Kõige parem on tornide vaatluspäevale minna veel koos sõprus- või perekonnaga, et üheskoos oma häid emotsioone jagada," kommenteeris linnuvaatluspäeva koordinaator Kristiina Kübarsepp.


Juhendajaga tornides saab viimistleda oma linnutundmise oskuseid ja võimalus on kohata ka haruldasemaid rändureid. Juhendajaga tornide asukohad (täiendatakse jooksvalt!), külastusajad ja lisainfo leiab Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehelt: http://www.eoy.ee. Tornide külastamiseks end eelnevalt registreerima ei pea ning üritus on tasuta.


Tornide linnuvaatluspäeval saab osaleda ka omal käel. Selleks tuleb laupäeval minna mõnda linnutorni ja kirja panna kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid ning saata andmed Eesti Ornitoloogiaühingule. Koos selgubki linnurikkaim vaatlustorn.


Eesti Ornitoloogiaühing korraldab tornide linnuvaatlust juba seitsmendat aastat. Selle ürituse eesmärgiks on pakkuda kõigile võimalust külastada vaatlustorne nii, et hea optika puudumise või vähese linnutundmisoskuse tõttu nähtud sulelised määramata ei jääks. Samuti on maikuu üks parimaid aegu, et kohata võimalikult palju erinevaid liike samal ajal.Allikas: Eesti Ornitoloogiaühingu pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.