Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Aivar Sõerd: valitsus karistab gaasiaktsiisiga taas ettevõtjaid (2017-05-11 07:45:27)


Riigikogu ei kiitnud 10.05.2017 heaks Reformierakonna algatatud seadusemuudatust, mis tühistaks mitmekordse gaasiaktsiisi tõusu järgmise kolme aasta jooksul.

„Ratase valitsuse läbi surutud gaasiaktsiisi tõus on täiendavaks majanduskasvu piduriks. Ettevõtjate läbi aegade kõige kriitilisem hinnang valitsusele on selle kinnituseks. Gaasi kasutavad Eestis kodu kütmiseks või vee soojendamiseks 100 000 leibkonda ja maagaasi kasutab ligi 2000 ettevõtet,” lausus riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd.

Rahanduskomisjoni liikme sõnul rikub kokkulepitust mitu korda kiiremas tempos gaasiaktsiisi tõstmine Eesti kui etteaimatava maksu- ja ettevõtluskeskkonnaga riigi mainet ning peletab potentsiaalseid välisinvesteeringuid.

„Keskerakonna, IRL-i ja sotsiaaldemokraatide valitsuse teeneks on Eesti maksukeskkonna rikkumine ja ettevõtluskeskkonna halvendamine. Eelarvereegleid lõdvendatakse ja samal ajal kehtestatakse kuus uut maksu. Eelmise aasta lõpus kobareelnõuga seadustatud täiendav gaasiaktsiisi tõstmine on järjekordne näide seniste kokkulepete murdmiste poliitikast,“ ütles Sõerd.

„2020. aastaks on Eestis gaasiaktsiis võrdluses Läti, Leedu ja Poolaga 5 kuni 15 korda kõrgem. Gaasiaktsiisi tõusu tühistamine parandaks oluliselt nii suure energiatarbimisega tööstusettevõtete kui ka Eesti konkurentsivõimet tervikuna võrreldes Põhjamaade ja Balti riikidega,“ lisas Sõerd.

Riigikogus oli 10.05.2017 esimesel lugemisel Reformierakonna algatatud tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (412 SE), mille koalitsiooni saadikud tagasi lükkasid.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.