Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
2016. aastal puhastati aasta varasemaga võrreldes ligi 14% rohkem reovett (2017-05-10 16:01:14)


Keskkonnaagentuuril valmis värskelt 2016. aasta veekasutuse kokkuvõte, millest joonistuvad välja vee tarbimise keskmised kogused.
2016. aastal tarvitati Eestis 41,4 miljonit m3 olmevett, st keskmiselt 2,6 m3 (ehk 2600 liitrit) iga Eesti elaniku kohta kuus.

Heitvee kogused ja reostuskoormused on suurenenud. 2016. aastal puhastati kokku 301,5 miljonit m3 reovett, mis on ligi 14 protsendi võrra rohkem kui eelmisel aastal. Eelkõige tuleneb see ilmastikutingimustest oluliselt suurema sademete hulga näol.

Suurenenud heitveehulga tõttu on suurenenud ka reostuskoormus. Tööstuse ja asulate heitveega veekogudesse juhitava orgaanilise aine (BHT7), lämmastiku ja fosfori kogused on suurenenud vastavalt 20,4, 15,7 ja 6 protsenti.

Vett ammutatakse kas veekogust või põhjaveekihtidest.Kogu veevõtt Eestis on ligikaudu 1,8 miljardit kuupmeetrit. Võrreldes 2015. aastaga on 2016. aastal suurenenud kaevandustest ja karjääridest väljapumbatav vee kogus ligikaudu 11 protsenti, pinnaveevõtt on suurenenud ligi 8 protsenti. Pinnavett kasutatakse enamasti elektrijaamade jahutusveena.

Kogu veekasutus vähenes aastaga ligi 4 protsenti (va elektrijaamade jahutusvesi), seda peamiselt energeetikas kasutatava vee arvestuses. Muudes tegevusvaldkondades, st tööstuses, olmes, põllumajanduses on vee tarbimine jäänud enamasti samaks.

Andmestiku aluseks on veekasutuse aastaaruanne, mille esitavad vee erikasutajad, kes kasutavad vett keskkonnaloa alusel (vee võtmine, heitvee või saasteainete suublasse (sh põhjavette) juhtimine, kalakasvatamine, meres süvendamine ja/või kaadamine). Arvestusest on väljas need veetarbijad, kelle veevõtt puur- või salvkaevudest on alla 5 m3/ööpäevas ja pinnaveekogudest alla 30 m3/ööpäevas.

Veekasutuse aastaaruanne on kättesaadav Keskkonnaagentuuri veebilehelt http://www.keskkonnaagentuur.ee/et/veekasutuseaastaaruanded.

Allikas: Keskkonnaagentuuri 10.05.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.