Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Erametsaomanike esindusorganisatsioon Eesti Erametsaliit tähistab 25. aastapäeva (2017-04-21 17:40:59)

 

Tänavu tähistab Eesti Erametsaliit 25. tegevusaastat. Sel puhul koguneti Tartus, kus tutvustati aastapäeva puhul välja antud raamatut „Meie, Eesti metsaomanikud“ ning tunnustati liidu arengusse panustanud inimesi ja organisatsioone.

 

25. aastapäeva tähistamiseks kutsus Eesti Erametsaliit täna Tartusse nii tänased tegijad, kui ka need, kes aja vältel liidu arengusse oma suure panuse andnud. Esitleti aastapäeva puhul välja antud raamatut „Meie, Eesti metsaomanikud“, mis jäädvustab liidu ajalugu ja milles esimest korda Eestis on lahti mõtestatud taasiseseisvunud riigi erametsanduse olemust.

 

Pidulikul kokkusaamisel tänati kõiki liikmesorganisatsioone, seniseid liidu tegevjuhte ja juhatuse esimehi. Erametsaliidu ja Erametsakeskuse ühine tunnustus, Eesti erametsanduse edendaja tiitel anti üle Järvamaal tegutseva Ambla Metsaühistu juhile Toomas Lemmingule, kes oli liidu pikaajaline tegevjuht kõige keerulisemal, enesetõestamise ajal aastatel 1995-2003.

 

„Kui vaatame enda ümber täna, näeme aina enam neid metsaomanikke, kellest on õppimise ja praktiliste kogemuste abil saanud oma metsi hästi tundvad ja neist hoolivad peremehed,“ rõõmustab Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Ants Erik. „Metsaühistute liikmeskond on kordades suurenenud ning ühistutest on metsaomanike jaoks saanud tugevad partnerid, kes aitavad teha kõiki metsatöid. Ka erametsaliit ei ole enam algaja, vaid on kujunenud tõsiseltvõetavaks organisatsiooniks, mis on riigi tasandil seismas metsa- ja maaomanike huvide eest,“ iseloomustab hetke liidu tänane esimees.

 

Metsaomanike otseste huvide eest seismise kõrval näeb erametsaliit enda rolli ka laiemalt. „Peame arvestama, et meie ülesandeks ei ole vaid metsa eest hoolitseda, vastutus on tegelikult suurem," nendib Erik. „Ühiskonnas, kus maad on võtnud linnastumine ning üleüldine maaelust võõrdumine, on meil üha suurem roll selgitada ja näidata, mis on metsanduse ning maaelu mõte ja sisu," selgitab ta.

 

1992. aastal Eesti Talumetsaliiduna asutatud, nüüdseks Eesti Erametsaliidu nime kandev erametsaomanike esindusorganisatsioon on oma suhteliselt pika ajalooga üks Eesti ühistegevuse lipulaevasid. Täna ühendab liit 20 piirkondlikku metsaühistut ja osaleb kõikides otsustusringides, kus tehakse Eesti metsaomanike huvidesse puutuvaid otsuseid. 25 tegevusaastaga on ühiskonnas saavutatud arvestatava partneri roll. Tänu ühistegevuse arenemisele ja metsaomanike majanduskoostöö edenemisele on jõutud ka majandusliku iseseisvuseni, enam ei sõltuta oma tegevuste planeerimisel vaid toetustest ja riigieelarvest eraldatud vahenditest.

 

MTÜ Eesti Erametsaliit on erametsaomanike ühendusi liitev keskorganisatsioon, mis on seadnud oma eesmärgiks esindada metsaomanike huve ning edendada keskkonnasõbralikku ja efektiivset erametsandust.

 

SA Erametsakeskus on riigi asutatud sihtasutus, mis tegeleb erametsaomanike toetamise ning metsaomanikke abistava tugisüsteemi arendamisega.

 

Allikas: MTÜ Eesti Erametsaliidu ja SA Erametsakeskuse 21. aprilli 2017. aasta pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.