Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maris Lauri: valitsuse eelarvepoliitika pärsib ettevõtete investeeringuid (2017-04-20 07:07:49)


Valitsuse lühinägelik eelarvepoliitika pärsib ettevõtete investeeringuid, milleta majandus ei saa kasvada, ütles majandusanalüütik, riigikogu liige Maris Lauri (Reformierakond).

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri juhtis infotunni küsimustes peaminister Jüri Ratasele tähelepanu sellele, et Eesti Panga hinnangul on tänases majandussituatsioonis ohtlik valitsuse plaan viia riigieelarve tasakaalust välja.

„Kui ettevõtted ei tunne, et nad võiksid investeerida, siis see mõjutab meie tulevikku mitte täna ega homme, vaid kaugemas perspektiivis. Maksusüsteemi sagedased ja vähe reageerimisaega jätvad muudatused suurendavad ettevõtete ebakindlust ja seega pärsivad investeeringute tegemist,“ ütles Lauri.

„Praegused eelarvepoliitika otsused mõjutavad seda, mis juhtub aastal 2021 ja hiljem. Tundub, et valitsus pole maksumuudatusi ja laenuvõtmist planeerides kaalunud, kuidas see mõjutab Eesti majanduslikku olukorda ja eelarvet pikas perspektiivis,“ lausus riigikogu liige.

Majandusanalüütik märkis, et Euroopa Liidu struktuurifondide rahad vähenevad oluliselt, mis tähendab seda, et riik peab investeeringuid tegema oma vahenditest või võtma laenu.

„Elanikkond vananeb, mistõttu maksusurve eelarvele tulevikus üksnes tugevneb. Kahjuks mõtleb praegune valitsus ainult sügiseste kohalike valimiste ja parimal juhul järgmiste riigikogu valimiste ajaperspektiivis,“ lisas Lauri.

Peaminister Jüri Ratas vastas täna riigikogu infotunnis küsimustele riigi eelarvestrateegia kohta aastateks 2018-2021, mille arutelud jätkuvad valitsuses.

Allikas: Riigikogu

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.