Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Raievõistlus Kevadkarikas stardib juba homme (2017-04-19 16:06:35)

Saemeeste mõõduvõtmisel saab hääle kähedaks ja pihud tuliseks taguda homme algaval raievõistlusel Kevadkarikas. Parimate raiesportlaste iga-aastasest jõukatsumisest Tartu Maamessi raames on saanud messipubliku jaoks üks oodatumaid sündmusi. Energiasüst on kindel - kui ikka vingeimad saed mürisema ja saepuru lendama hakkab, on talvetardumus kõigil pühitud!


Võistlustele saab otsepildis kaasa elada ka Delfi TVs!

Raievõistlejate jaoks on 20.-22. aprillini toimuv Kevadkarikas värske nimega võistlussarja Xtreem Cup tänavune esimene jõukatsumine. Peasponsor Stihli turvariietest inspireeritud sari ühendab kevadest sügiseni enda alla kolm traditsioonilist raievõistlust: lisaks Kevadkarikale Eesti raiemeistrivõistlused ja võistluse TOP 10.


Tänavu 23. korda toimuv Kevadkarikas on raievõistluste sarja võistlustest kõige mahukam, pikem ja põnevam võistlus. Eesti raiesportlaste paremiku seas võitlevad näiteks Sulev Tooming, Elvis Koort ja Jarro Mihkelson, neile pakuvad konkurentsi rahvusvahelised tegijad Lätist, Leedust ja Soomest.


Tartu Näituste platsil saab tänavu taas näha üht kõige põnevamat ja vaatemängulisemat raiespordi ala - langetamist. Võistluse käigus langetatakse 12-meetriseid palke ja puutüvi peab maapinnale kukkumisel tabama täpselt tikke. Võistluse selline vorm pakub nii publikule kui ka raiespostlastele enestelegi kordades suuremat pinget, kui langetamise imiteerimine pakkudel.
Võistkondlikul teatevõistlusel lähevad arvesse kõigi meeskonnaliikmete kiirus, vastupidavus ja täpsus. Lisaks kiirusele on oluline täiuslik saetunnetus, sest aja peale toimuval võistlusel peab tehtud lõige olema ülitäpne.


Lisaks tavapärastele raievõistlustele pakub Kevadkarikas sel aastal vaatamiseks ka võsasaagide võistlust. Noorendiku hooldus on üks olulisemaid metsakasvatuslikke tegevusi, mistõttu otsustati ka seda võistlust messipublikule näidata. Osalema ja väärt auhindade nimel võistlema on oodatud kõik, kes tunnevad end võsasaega nagu kala vees ja tahavad oma oskused ja närvi proovile panna!


Võistluse olulisi eesmärke on kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine, samuti ohutud töövõtted ja praktilised teadmised. Seetõttu tehakse sel aastal lisaks Luua Metsanduskoolile võistluste organiseerimisel koostööd ka SA INNOVEga. Xtreem Cup 2017 peasponsoriks on STIHL, kuldsponsorid RMK, Husqvarna, Stora Enso ja Swedbank.


Raiespordi maailmameistrivõistlused toimuvad iga kahe aasta tagant. Nii on ka võistlus- ehk MM'i valiktsükkel kahe aasta pikkune. Meeskond koosneb neljast liikmest, kolm täiskasvanut ning üks juunior. Edetabel selgub valiktsükli jooksul toimunud võistluste tulemuste põhjal. Maailmameistrivõistlustelt on Eestisse toodud igat värvi medaleid - nii alavõite kui üldvõite. 2016. aastal Poolas toimunud 32. MMilt tuli Eesti esinumber Taavi Ehrpais koju kuldse medaliga, mille ta võitis täpsussaagimises - Eesti saemehed on maailma tipus!


Eile, 18.04. loositi välja reedese raievõistluse stardiprotokoll. Loosimise videosalvestust saab vaadata YouTube'is https://youtu.be/YwYRTmN1PxQ, video on jagatav ka FB xTREEm CUP 2017 lehel: https://www.facebook.com/xtreemcup/ Laupäevaste võistluste stardid selguvad reedese võistluse tulemuste põhjal - kõige tagasihoidlikuma tulemuse saanud mees alustab esimesena.Kevadkarikas 2017 ajakava


Neljapäev, 20. aprill
10.00-18.00
Maamess on avatud
11.00
xTREEm CUP noorendikuhoolduse võistlused
11.00 - võistluste avamine ja tervitussõnad
11.15 - võistlusnumbrite loosimine, võistlejate esitlus
11.45 - I ala - võsasae ettevalmistus
12.15 - II ala - stendivõistlus
14.00 - III ala - langetamine
alad toimuvad paralleelselt
15.00 - võistluste autasustamine


Reede, 21. aprill
09.00-18.00
Maamess on avatud
09.00
xTREEm CUP rahvusvaheline raievõistlus KEVADKARIKAS 2017
09.00 - võistluste avamine ja tervitussõnad Eesti Metsaseltsi presidendilt Hardi Tulluselt
09.10 - võistlusnumbrite loosimine, võistlejate esitlus
09.30 - langetamine
16.30 - autasustamine
Väliterritoorium, Show Arena


Laupäev, 22. aprill
09.00- 16.00
Maamess on avatud 09.00
xTREEm CUP rahvusvaheline raievõistlus KEVADKARIKAS 2017
09.00 - saeketivahetus
- täpsussaagimine
- kombineeritud järkamine
14.00 - laasimine
15.00 - teatevõistlus
15.30 - autasustamine ja võistluste lõpetamine
Väliterritoorium, Show Arena

Eesti raievõistlused xTREEm CUP 2017. aastal
Kevadkarikas 2017 - 20.-22. aprill, Tartu Maamess
Eesti meistrivõistlused 2017 - 10. juuni, Rakvere
TOP 10 - 16. september, Palamuse


Allikas: Eesti Metsaseltsi 19.04.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.