Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaelukomisjon: ühine põllumajanduspoliitika peab tagama võrdsed konkurentsitingimused (2017-04-19 02:20:38)


Riigikogu maaelukomisjoni ning Euroopa Parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni delegatsiooni 18.04.2017. a. kohtumisel Toompeal oli kõne all ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevik.

Maaelukomisjoni esimees Helir-Valdor Seeder pidas kohtumist asjalikuks ja arutelu konstruktiivseks.
„ÜPP peab toetuste võrdsustamise kaudu looma võrdsed konkurentsitingimused. Toetused peavad olema suunatud eelkõige teaduse ja innovatsiooni ning keskkonnaeesmärkide täitmisele. Samuti on oluline lihtsustada ja vähendada bürokraatiat,“ ütles Seeder.

EP delegatsiooni juht  Czesław Adam Siekierski selgitas, et praegu käivad ka järgmise eelarveperioodi esmased arutelud. Selle aasta I poolel on avalikud konsultatsioonid, mis jätkuvad aasta II poolel, kui komisjon on ÜPP teatisega välja tulnud. Seejärel esitatakse 2018. aasta alguses juba ka õiguslikud ettepanekud. Siekierski sõnul on seatud eesmärgiks parandada turul ja turunduses põllumeeste olukorda.

Praeguse teabe kohaselt tuleb ÜPP teatis välja 2017 septembris-oktoobris. Ennustatavalt on fookuses ÜPP I samba otsetoetuste, turukorralduse, ÜPP II samba finantsinstrumendid ja kliimapoliitika eesmärkide täitmised.

Seeder märkis, et Eesti eesistumise ajal on informaalse ELi ministrite kohtumise teemaks käesoleva aasta septembrikuu alguses kavandatud arutelu ÜPP tuleviku üle.

Euroopa Parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni kuueliikmeline delegatsioon kohtub Eesti visiidi käigus maaeluminister Tarmo Tammega, samuti külastatakse Tartus Maamessi ja osaletakse Agrofoorumil Mare Balticum.

Allikas: Riigikogu

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.