Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Majanduskomisjon kooskõlastas arenguseire tegevuskava (2017-04-18 08:20:38)

Riigikogu majanduskomisjon kooskõlastas 17.04.2017. a. istungil arenguseire tegevuskava aastateks 2017-2018. Arenguseire Keskusel on kavas läbi viia kolm suurt seireprojekti, mis uurivad avaliku (e-)valitsemise tulevikku, tuleviku töösuhete mängureegleid ning pikaajalisi tootlikkuse arenguid.

Majanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul läheneb Arenguseire Keskus teemadele uudse nurga alt ning viib läbi uuringuid, mis on vajalikud tulevikuperspektiive analüüsides. „Majanduskomisjon peab seireprojektide puhul oluliseks Eesti majandusarengut arvestades regionaalse võimekuse tõstmist ning kasu ühiskonnale. Majandus on seda tootlikum, mida rohkem on võimalik kasutada ja väärindada kohalikke ressursse ja loodusvarasid,“ ütles Kokk.

Arenguseire tegevuskavasse valitud uurimisprobleemid on mitmetahulised, igaüks neist võimaldab viia kokku mitu erinevat teemat ning analüüsida neid omavahelises kokkupuutes,“ ütles Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Lisaks temaatiliste seireprojektidele pakub keskus jooksvat ülevaadet maailma mõttekodade töödest, edastades regulaarselt infot, millised teemad saavad maailmas enim tähelepanu, mis on peamised järeldused ja uudsed ideed ning mida need Eesti jaoks tähendavad,“ lisas Danilov.

Avaliku (e-)valitsemise tuleviku seireprojekti raames analüüsitakse e-riigi lahendusi ja avaliku sektori reforme. Tulemuseks on alternatiivsed stsenaariumid aastani 2030, näiteks uudsete avaliku halduse lahenduste ja e-riigi arengute osas.

Tuleviku töösuhteid käsitlevas seireprojektis uuritakse rahvastikuarenguid koos töövormide ja töösuhete muutumisega, et koostada tulevikustsenaariumeid. Näiteks on maailmas vähenemas sotsiaalsete garantiidega töösuhted, mis tekitab küsimusi tulevikus osas.

Tootlikkuse arenguperspektiive analüüsiv seireprojekt koondab olemasolevad uuringud ja teabe tootlikkuse kohta. Eesmärk on koostada tootlikkuse arengu alternatiivsed stsenaariumid, arvestades erinevaid mõjutegureid.

Majanduskomisjoni kooskõlastuse järel kinnitab arenguseire tegevuskava arenguseire nõukoda.

Arenguseire tegevuskava tutvustav seminar Riigikogu liikmetele, partneritele ja ajakirjanikele toimub 3. mail kell 11.30 Komandandi majas (Toompea 1).

Lisainfo Arenguseire Keskuse kohtaAllikas: Riigikogu pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.