Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Üha enam noori soovib vabatahtlikuna Eesti turvalisusesse panustada (2017-04-17 13:42:50)

Aastast aastasse on abipolitseinike ridadega liitunud aina rohkem inimesi ning üha enam soovivad turvalisusesse panustada noored. Sel nädalal külastavad vabatahtlikud abipolitseinike nädala raames õppeasutusi ning tutvustavad vabatahtlikku tööd.

Täna on PPAs enam kui 1000 abipolitseinikku ning nende arv kasvab igal aastal. Mullu liitus 186 inimest ning hetkel on kandidaadina ootel 94 soovijat, kelle keskmine vanus on 27 eluaastat. Aina rohkem on abipolitseinikuks soovijate seas naisi. PPA juhtivkorrakaitseametnik Varmo Reinu sõnul võiks tulevikus iga 1300 elaniku kohta olla üks abipolitseinik. "Püüame enam panustada olemasolevate vabatahtlike suuremasse kaasamisse. Juba täna on iga neljas abipolitseinik iseseisva tegutsemise pädevusega. Iseseisva pädevusega abipolitseinikul on rohkem õigusi ning sel viisil saab ta oma rolli turvalisuse loojana maksimaalsel viisil rakendada. Omalt poolt tahame tõsta väljaõppe ja varustuse kvaliteeti," ütles Rein.

Abipolitseinike tegevuste ampluaa on väga lai. Vabatahtlikud käivad korrakaitselistes patrullides ning on abiks arestimajas ja lennujaamas. Nad panustavad ennetustöösse ning on tänavatel suurürituste ajal. Äramärkimist väärib Harjumaa näitel maapiirkondades käima läinud iseseisva pädevusega jalgsi- ja autopatrullid. "Nii tagatakse turvalisust maakonna äärealadel, kus mundrikandjate kohalolek ja nähtavus on ülioluline. Tahame veel enam suurendada abipolitseinike kaasatust piirkondlikus politseitöös, kriminaalpolitseis ja piirivalves," lisas Rein.

Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse esimees Rasmus Lahtvee tunneb head meelt selle üle, et soov abipolitseinikuks saada on jätkuvalt suur ning seda eriti noorte seas. "Iga inimene, kes on valinud vabatahtliku ameti oma teiseks elukutseks, kannab endas väärtusi, mis aitavad meie kõigi elu Eestis turvalisemaks muuta," sõnas ta.

17.-21. aprillini tutvustavad vabatahtlikud korrakaitsjad erinevates koolides abipolitseinikuna tegutsemise võimalusi, tutvustavad politseitööd ja räägivad sellest, miks nad on valinud vabatahtliku tegevuse.

20. aprillil 1994. aastal võeti vastu esimene abipolitseinike seadus. Eesti Abipolitseinike Kogu eestvedamisel toimub teemanädal juba kolmandat aastat ning nädalale tõmmatakse pidulikult joon alla 22. aprillil toimuval aktusel. Aktusel tunnustab Kogu oma aktiivsemaid liikmeid ning parimaid partnereid, nende seas kolleege politseist, kes enim panustavad abipolitseinike kaasamisse.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti pressiesiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.