Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Agroforumil arutletakse põllumajanduse olukorrast rahvusvahelisel tasandil (2017-04-14 16:00:33)


18.-20. aprillil toimub Tartus juba viiendat korda rahvusvaheline Agroforum Mare Balticum, kus tänavu on põhirõhk sellel, kuidas põllumajandus panustab maaelu hüvangusse.

"Kaasaegses maailmas koondub üha enam inimesi linnadesse - nende osakaal, kes pole kunagi maal käinud ega tea tegelikult toidu tootmisest midagi, kasvab kiiresti. Põllumajandus ja metsandus juhivad aga maaelu arengut ning määravad looduslike ressursside - eriti maa ja vee - kasutamist. See mõjutab omakorda tugevalt majandust, sotsiaalvaldkondi ja looduskeskkonda," ütles Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen. "Enamasti ei pööra me tähelepanu sellele, kui tihedalt igaüks meist põllumajanduse, metsanduse, kalanduse ja muu loodusega seotud on. Agroforum on üritus, kus arutatakse rahvusvahelisel tasandil oluliste põllumajanduslike teemade üle," lisas Klaassen.

Konverents toob kokku Läänemeremaad ja idapartnerlusriigid, et ühiselt arutleda põllumajandussektori kitsaskohtade üle nii poliitikute, ettevõtjate kui ka teadusasutuste vaatevinklist.

Maaeluminister Tarmo Tamm ütles, et kuigi põllumajanduse moderniseerimine teeb töö kergemaks ja nõuab vähem töökäsi, on põllumajandusel jätkuvalt väga oluline koht maaelus. Samalaadselt elavad ka meie lähemad naabrid Läänemere ääres. "Tahame sellest rääkida idapartneritele, kellest mitmel on praegu veel tubli kolmandik elanikkonnast põllumajanduses hõivatud. On ju meie ühine soov, et kogu ühiskond mõistaks põllumajanduse rolli, olgu tootjana, maastikukujundajana või maaelu toetajana," sõnas Tamm.

Konverentsil osalevad teiste seas Euroopa Parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komitee esimees Czesław Adam Siekierski ja DG Agri peadirektor Jerzy Bogdan Plewa, lisaks mitmete riikide delegatsioonidele teevad ettekandeid Euroopa Komisjoni, ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO) ja Läänemeremaade nõukogu esindajad.

Lisaks temaatilistele poliitilistele sõnavõttudele arutatakse konverentsil detailsemalt, kuidas maandada üha intensiivistuva põllumajandustootmise riske ning milline on toetusmeetmete reaalne mõju. Samuti räägitakse loomakasvatuse rollist maaelu arengus.

Esimese konverentsipäeva võtab kokku Saksamaa Humboldti ülikooli professor Harald von Witzke, kes on väga pikka aega tegelenud nii Euroopa põllumajanduse kitsaskohtade lahendamise kui ka ühtse põllumajanduspoliitika arendamisega.

Konverentsi korraldavad Eesti Maaülikool, Maaeluministeerium, Eesti Põllumajandus-kaubanduskoda, Läänemeremaade nõukogu, Eesti Idapartnerluse Keskus ja Maaelu Edendamise SA koostöös Peterburi Agraarülikooliga.

Allikas: Eesti Maaülikooli 14.04.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.