Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnakomisjon hindab puidu rafineerimistehase projekti mõju keskkonnale (2017-04-12 08:00:22)


Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil annavad OÜ EST-FOR Invest esindajad selgitusi puidu rafineerimistehase projekti kohta, mille rajamise maksumus on miljard eurot. Tehas kavatsetakse rajada erinevate menetluste positiivsete tulemuste korral Eestisse.

Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra pidas otsuste langetamisel tähtsaks keskkonnakaitse ja loodushoiuga arvestamist. „Kõiki suurprojekte, mis avaldavad survet Eesti metsade raiumisele ja on otseses seoses Eesti metsamajanduse tulevikuga tuleb arutada täie tõsidusega. Täna tehtud valed otsused võivad hiljem valusalt kätte maksta. Seetõttu on oluline, et antud tehase puhul alustatakse just keskkonna ja looduse küsimustega,“ ütles Vakra.

Projekti eestvedajate sõnul on esialgsed, ligi kaheksa kuud kestnud ettevalmistused jõudnud faasi, kus on võimalik ja otstarbekas projekti tutvustada. 30. jaanuaril esitas EST-FOR Invest Rahandusministeeriumile taotluse riigi eriplaneeringu algatamiseks. Kui eriplaneering algatatakse, siis toimub selle planeeringu kontekstis ka keskkonnamõjude hindamine. Projekti ettevalmistuste jätkudes on tänaseks läbi töötatud projekti põhilised keskkonnakaitselised ja -teemalised parameetrid. Projekt omab lisaks väga suurele majanduslikule mõjule ka märkimisväärset keskkonna-alast dimensiooni.

Kohtumisel keskkonnakomisjoniga esitleti EST-FOR Investi projekti, milles on kesksel kohal just keskkonnaalaste probleemide ja lahenduste kirjeldamine.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.