Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vabaerakond: põhiseaduskomisjon ei usalda valitsust külade enesemääramise küsimuses (2017-04-11 06:32:35)


Riigikogu põhiseaduskomisjoni 10. aprilli istungil esitles Vabaerakonna fraktsioon muudatust, mille eesmärk on anda valitsusele võimalus külade omavalitsustesse kuulumise küsimustes paindlikumaid lahendusi leida. Praeguse seadusandlusega on see praktiliselt võimatu, sest omavalitsused on pandud olukorda, kus praktiliselt keegi ühestki külast loobuda ei taha ega saa – ükskõik, mida kohapealsed inimesed ise sellest arvavad.

Põhiseaduskomisjon lükkas aga Vabaerakonna algatuse tagasi. „Haldusreformi käigus on ilmnenud selged vajakajäämised, ka koalitsioonisaadikud tõdevad, et külade staatuse määratlemise küsimuses on probleeme. Samas, Vabaerakonna algatuse tagasilükkamise otsusega Riigikogu lihtsalt ignoreerib neid probleeme“, vahendas põhiseaduskomisjoni liige Jüri Adams.

Adamsi sõnul sarnaneb haldusreformi seadus kompuutrimänguga, kus poliitikud mängivad vaid neile mõistetavate reeglite järgi, välistades elavate inimeste soove ja vajadusi.

Vabaerakonna muudatusettepaneku eesmärk on avada valitsusele võimalus tulla vastu külade taotlustele ühineda praktilisest elukorraldusest tulenevalt mõne naaberomavalitsusega. „Koalitsioon räägib vastuolulist juttu. Kiidab, kui hea on haldusreformi seadus ning kuidas valitsus teeb selles osas head tööd. Teisalt umbusaldab koalitsioon oma valitsusliikmete otsustusvabadust, kes Vabaerakonna algatuse tulemusena võiksid saada otsevolitused küladele appi tulla,“ sõnas Vabaerakonna saadik Külliki Kübarsepp. „Nad ju näevad probleeme, nagu minister Korb meile paari nädala eest poolkogemata tunnistas, aga on otsustatud haldusreformi seadust mitte mingi juhul muuta,“ lisas Kübarsepp.

Riigikogu täiskogu istungil on Vabaerakonna esitatud külade omavalitsusliku staatuse muutmise eelnõu päevakorras järgmisel kolmapäeval, 19. aprillil.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.