Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei: korralikud rehvid aitavad ära hoida nii mõnegi õnnetuse (2017-04-07 09:06:00)


Politsei- ja Piirivalveamet käivitas koos Eesti Rehviliiduga kampaania "Paigaldan korralikke rehve!" ning kutsub sellega ühinema rehvitöökodasid, kes paigaldavad sõidukitele korralikke rehve.

Põhja prefektuuri liiklustalituse juhi Henry Murumaa sõnul on kampaania eesmärk juhtida tähelepanu korralike rehvide kasutamisele. "Autol pole võimalik niivõrd kiiresti seisma jääda, kui velgedel olevate rehvide mustrist pole suurt midagi järel. Rehvi kokkupuutepind teega on sama suur kui keskmine nutitelefon ning kui see vähenegi ühendus toimub läbi kulunud rehvi, siis kannatab nii auto juhitavus, kiirendus kui ka pidurdus. Rehvid on ühed tähtsamad auto osad," ütles Murumaa.

Ebakvaliteetsete rehvide ohtu ei saa alahinnata. "Liikluses on kulunud rehvidega sõiduk peaaegu sama ohtlik kui joobes juht või kiiruseületaja. Jah, me võime ootamatusele koheselt reageerida, kuid liigselt kilomeetreid läbinud rehvidega ei pruugi olla võimalik manöövrit õigeaegselt ja turvaliselt lõpetada," rääkis Murumaa. "Tean omast käest õnnetusi, kus sile rehv põhjustas teelt väljasõidu või tagant otsasõidu."

Eesti Rehviliidu juhi Kaur Kuurme sõnul liituvad kampaaniaga rehvitöökojad, kes jälgivad hoolikalt seda, milliseid rehve nad klientidele paigaldavad. "Kui klient tuleb suverehviga, mille mustri jääksügavus on suverehvil alla 2 mm, siis programmiga liitunud rehvitöökojad selliseid rehve sõidukile ei paigalda. Selline rehv võib märjal teekattel ohtlik olla ennekõike sel põhjusel, et kulunud rehvidega on pidurdusmaa mitmekümneid meetreid pikem," ütles Kuurme.

Politsei- ja Piirivalveamet ning Eesti Rehviliit kutsuvad kampaania põhimõtteid järgima, et üheskoos parandada liiklusturvalisust. Rohkem infot leiad http://www.rehviliit.ee/korralikudrehvid

Talverehvide kasutamine Eestis on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Lamellrehvidega tohib sõita aastaringselt.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti 07.04.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.