Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Väliskomisjoni liige: kõige enam teeb välispoliitilist kahju Reformierakond (2017-04-05 08:16:09)


Keit Pentus-Rosimannus toidab oma väljaütlemistega Venemaa narratiivi ning õõnestab Eesti usaldusväärsust meie liitlaste ja partnerite ees, leiab väliskomisjoni liige Marko Šorin.

Riigikogu väliskomisjoni liige, keskerakondlane Marko Šorin sõnas, et peaminister Ratas on korduvalt rõhutanud meie välis- ja julgeolekupoliitika järjepidevust ning seda, et Eesti on Euroopa Liidu ja NATO lahutamatu osa. „Samuti on ta rõhutanud Venemaa vastu suunatud sanktsioonide olulisust seni, kuni Minski leppeid ei täideta, Krimm, aga ka suur osa Gruusiast on jätkuvalt Venemaa poolt okupeeritud ning Ida-Ukrainas kestab sõda,“ rääkis Šorin, et Ratas on korduvalt sellist seisukohta kinnitanud. 

Šorin tõdes, et ometi püüab Pentus-Rosimannus neid põhimõtteid avalikult kahtluse alla seada. „Need katsed tegelikult ainult õõnestavad meie riigi usaldusväärsust liitlaste ja partnerite ees ja annavad hoogu idanaabri propagandamasinale,“ leidis ta. Riigikogulane jätkas, et Pentus-Rosimannus peaks endise välisministrina paremini tunnetama, millise tulemuse annavad tema katsed Eesti välispoliitilise kursi arvelt poliitilisi punktivõite püüda. „Selline käitumine on vastutustundetu ja Riigikogu väliskomisjoni liikmele täiesti sobimatu,“ ütles Šorin. Ta tõdes, et selline sisepoliitiline võitlus kandub üle piiride, andes meie riigist ja meist vale sõnumi ning mõjutades lõppkokkuvõttes usaldust ja investeeringuid Eestisse.

Šorin tõi välja, et mitmed Reformierakonna liikmed on valitsusvahetusest saati püüdnud kahtluse alla seada Eesti välispoliitika järjepidevust ja põhimõttekindlust. Seda hoolimata korduvatest sõnadest ja tegudest, millega valitsus on kinnitanud Eesti väärtustele kindlaks jäämist. „Selline tegevus õõnestab välismaailma silmis meie riigi autoriteeti ning ei ole kindlasti Eesti Vabariigi huvides,“ rõhutas väliskomisjoni liige.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.