Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vakra: vaja on leppida kokku maapõuepoliitika põhialustes ja määrata prioriteetsed arengusuunad (2017-04-05 08:10:12)

Riigikogu keskkonnakomisjonis on täna tähelepanu keskmes Eesti maavara heaperemehelik ja säästlik kasutamine, mille põhilised aspektid on kirjas Riigikogu otsuse "Maapõuepoliitika põhialused aastani 2050" eelnõus (410 OE).

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul peab riik kindlustama, et loodusvaradega käiakse ümber säästlikult ja heaperemehelikult. Seetõttu on vaja leppida kokku maapõuepoliitika põhialustes ja määrata prioriteetsed arengusuunad. „Maavarad on meie rikkus, kuid rikkus on ka meie looduskeskkond, mida ei saa eirata maavarade kasutusele võtmisel,“ ütles Vakra.

Valitsuse esitatud maapõuepoliitika põhialused aastani 2050 seavad eesmärgi kasutada maapõue ja seal leiduvaid loodusvarasid Eesti ühiskonnale suurimat väärtust looval moel, arvestades keskkonnaalaseid, sotsiaalmajanduslikke, geoloogilisi ja julgeoleku aspekte. Eesti pikaajaline eesmärk maapõue valdkonnas on tagada maapõueressursside teaduspõhine, keskkonnahoidlik ja riigi majanduskasvu edendamisele suunatud haldamine ning kasutus, suurendades ressursitõhusust ning vähendades sõltuvust toorainest.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.