Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Riigikogu ei toetanud haldusreformi seaduse muutmist (2017-03-15 08:34:11)


Riigikogu lükkas 14.03.2017. a. istungil tagasi eelnõu, millega sooviti anda valitsusele paindlikumad võimalused arvestada haldusreformi käigus omavalitsuste liitmisel kohaliku spetsiifika ja vajadustega.

Eesti Vabaerakonna fraktsiooni algatatud haldusreformi seaduse muutmise seaduse eelnõu (376 SE) seletuskirjas seisab, et eelnõu aitaks kaasa muuta omavalitsuste liitmine mõistlikumaks ja arvestada kohaliku omapäraga.

Eelnõu algatajate esindaja Jüri Adams selgitas, et Vabaerakonnale ei meeldi praegu toimuva haldusreformi aluseks olev haldusreformi seadus. „Me arvame, et seda oleks vaja praktilistel eesmärkidel parandada,“ ütles Adams. Tema sõnul on Vabaerakonna idee anda valitsusele laiem tegutsemisvõimalus.

Juhtivkomisjoni esindaja Helmut Hallemaa andis ülevaate komisjonis arutatust. Ta tõi välja, et kehtivast seadusest tulenevalt on valitsusel olemas kaalutlusõigus. Hallemaa ütles, et põhiseaduskomisjon tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata.

Läbirääkimistel võtsid sõna Andres Herkel Vabaerakonna fraktsioonist ja Inara Luigas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist.

Eelnõu tagasilükkamise poolt hääletas 52 ja vastu oli 10 saadikut. Seega langeb eelnõu menetlusest välja.

Istungi stenogramm http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201703141000

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.