Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Lahemaal arutletakse pärandmetsa ja metsamajanduse teemadel (2017-03-14 14:15:25)


Aaviku talu hobune ja Ennu Tšernjavski Lahemaal. Foto: Toomas Tuul


 

Lahemaa rahvuspargi kohalik kogukond, Keskkonnaamet ja Eesti Hobumajanduse Liit korraldavad 17. märtsil Kolgakülas Lahemaa metsapärandi seminari, kus räägitakse metsade väärtustest ja kaitsest, hobutöödest ning säästlikust metsamajandusest.

Lahemaa pärandmetsaseminar käsitleb traditsioonilise metsakasutuse ning säästliku metsamajanduse tulevikuperspektiive. Paneeldiskussioonis kõneldakse kodumetsade kaitsest ja kasutusest ning arutletakse, kuidas hoida kaitsealadel jätkusuutlikku metsamajandust.

"Suur osa kaitsealadest on kujunenud inimese ja looduse koosmõjul. Lahemaa piiranguvööndi metsi on alati inimese poolt kasutatud - siit valiti majapalgiks ja katuselaastuks, puunõudeks ja puitaiaks vajalik materjal. See eeldas käsitööna tehtavat metsatööd, kus traditsioonilised töövõtted, sh hobusega metsategu, võivad olla otstarbekamad kui mitmed tänapäevased lahendused. Koos kohaliku kogukonnaga arutame seminaril, kuidas säilitada looduskasutuse traditsioone nõnda, et nii mets kui ka pärand oleks mõlemad hoitud," lausus Andres Onemar, Keskkonnaameti peadirektor.

Seminaril annab Onemar ülevaate kohaliku kogukonna võimalustest kasutada looduskaitseliste piirangutega metsa. RMK juhatuse esimees Aigar Kallas räägib kogemustest kohaliku kogukonna kaasamisel riigimetsa majandamisse kaitsealadel ning Rootsi Ardennide Ühingu president Tom Meurling kõneleb hobuste rollist Põhjamaade metsamajanduses ning meie loodus- ja kultuuriväärtuste hoidmisel.

Seminaril esinevad ka Asko Lõhmus (Tartu Ülikool), lahemaalased Ennu Tšernjavski (Eesti Hobusekasvatajate Selts) ja Marti Hääl (Eesti Hobumajanduse Liit). Päeva modereerib Artur Talvik (Lahemaa rahvuspargi koostöökogu, Riigikogu).

Täpsem info seminarist koos päevakava ja registreerimisteabega on leitav Keskkonnaameti kodulehel.

Seminari korraldajad kutsuvad kõiki huvilisi aktiivselt kaasa lööma ja metsapärandi teemadel mõtteid avaldama. Sündmust toetab SA KIK.

Lahemaa rahvuspark moodustati 1. juunil 1971 esimese rahvuspargina Eestis, mille olulisemaks väärtuseks on suur maastikuline, looduslik ja kultuuriline mitmekesisus. Rahvuspark kuulub üleeuroopalisse Natura 2000 võrgustikku Lahemaa linnu- ja loodusalana ning on Euroopa üks tähtsamaid metsakaitsealasid.

Allikas: Keskkonnaameti 14.03.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.