Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vakra: metsaseadus peab kandma ökoloogilisi väärtusi (2017-03-14 08:27:03)


Riigikogu keskkonnakomisjonis oli 13.03.2017 esimesel lugemisel metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu (396 SE), mille muudatused näevad ette alandada kuusikute raievanust ja soodustada lageraiele alternatiivsete raieliikide kasutamist.

Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra rõhutas, et komisjon ei tee metsaseaduse puhul ühtegi otsust kiirustades ja seisukohtade kujundamisel lähtutakse teaduspõhistest ettepanekutest. „Eesti mets on osa meie vaimsest olemisest, meie loost ja identiteedist. See tähendab, et metsanduspoliitika ei tohi lähtuda ainult majanduslikest eesmärkidest ja raiemahtudest vaid ka ökoloogilisest ja sotsiaalsest väärtusest,“ ütles Vakra.

Ta toonitas, et selleks tuleks senisest enam pöörata tähelepanu metsa taastamisele ja uuendamisele. „Näiteks kui riigimetsas istutatakse aastas 20 miljonit puud, siis erametsades, kus metsa raiumise mahud on 1,5 kuni 2 korda suuremad, istutatakse aastas ainult kuni 5 miljonit puud. See on kindlasti arutelu koht, kuidas eraomanike puhul tagada kordades kiirem metsade taastamine,“ selgitas Vakra.

Antud eelnõuga tagatakse Eesti metsade elurikkuse kaitseks salu- ja laanemetsade range kaitse täiendavalt 27 000 hektari ulatuses. Vastavad alad on leitud riigimaadel ning RMK on peatanud seal metsade majandamise. Ühe lisavõimalusena on komisjonis arutelu all kaitstavaid alasid puudutavate raieregulatsioonide leevenduste puhul mõistlikuks kompensatsiooniks senisest suurem säilikpuude maht. 

Komisjoni istungile on kutsutud keskkonnaminister Marko Pomerants ja metsaosakonna spetsialistid.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.