Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Algab tööde vastuvõtt fotovõistlusele Looduse Aasta Foto 2017 (2017-03-09 13:08:22)

Neljapäeval, 9. märtsil algab piltide vastuvõtt
Eesti suurimale fotovõistlusele "Looduse Aasta Foto 2017". Traditsiooniline aastakonkurss, mille ˛ürii tööd on juhtinud algusest peale Rein Maran, toimub seitsmeteistkümnendat korda.

Tänavune fotovõistlus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ning laste ja noorte kultuuriaastale, kus tunnuslauseks on "Mina ka!".

"Meie võistluse eripäraks ongi see, et kõrvuti täiskasvanutega osalevad ka lapsed ja noored," ütles ˛ürii esimees Rein Maran. "Eelmisel aastal osales ligi tuhat autorit rohkem kui 7500 tööga. Laste ja noorte tööd on alati ˛üriid vaimustanud. Seetõttu ootame nii harrastus- kui profifotograafide kõrval veelgi rohkem noori autoreid osalema. Nii mõnestki meie fotovõistlusel tunnustatud lapsest või koolipoisist on saanud tänaseks tuntud loodusfotomeister või ka väljapaistev loodusfilmide looja."

Näidetena võib nimetada Joosep Matjust, kes 2002. aastal võitis Elva koolipoisina parima loomafoto auhinna noorte kategoorias ning Ants Tammikut, kes 2008. aastal sai Rapla koolipoisina peaauhinna - Suure Hundi - täiskasvanud fotograafide ees.

Võistlus toimub nagu ikka kolmes vanuserühmas - lapsed (kuni 13 a k.a), noored (kuni 19 a k.a) ja üldarvestus. Fotokonkursi kategooriaid on kokku 15, nende seas esmakordselt "Liikuv looduspilt", kuhu oodatakse kuni 90 sekundi pikkuseid videoid, mis koosnevad kas üksikust videokaadrist, lühikesest monteeritud videoloost, stop-motion või time-lapse tehnikas võttest.

Töid hindab fotograafidest, kunstnikest ja loodusteadlastest koosnev ˛ürii Rein Marani juhtimisel.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 3. aprill 2017. 15 Tantsivat Hunti jagatakse võitjatele 30. aprillil Estonia kontserdisaalis, kus kuulutatakse välja ka Aasta Loodusfotograaf 2017. Eelmisel aastal pälvis selle tiitli Erik Mandre metsseapildiga "Punkar öötunnil".

Parimatest piltidest antakse välja uus Loodusfoto Aastaraamat 2017.

"Loodame, et see raamat saab vabariigi 100. aastapäeva vääriline, annab hea ülevaate loodusfotograafide meisterlikkusest, pakub meile kõigile rõõmu ning lisaks sobib hästi tänavuse looduskaitsekuu motoga "Eestilt Euroopale"," ütles Looduse Aasta Foto vastutav korraldaja Jaan Riis.

Looduse Aasta Fotot korraldavad Looduse Omnibuss ja Eesti Looduskaitse Selts koostöös fotofirmadega Canon, Overall ja Fotoluks, samuti paljude sponsorite abiga, kes on ettevõtmist toetanud juba aastaid.

Looduse Aasta Foto 2017 kohta leiab lisainfot ning fotosid saab üles laadida aadressil laf.looduseomnibuss.ee alates 9. märtsist 2017.

Eelmise aasta võidufotod leiab siit: http://laf.looduseomnibuss.ee/?page_id=1065.


Allikas: Looduse Omnibuss 09.03.2017 teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.