Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu ja Tampere uuendasid koostöölepingut (2017-03-09 07:42:50)


Tartu linnapea Urmas Klaas viibib Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi Soome visiidi raames Tamperes, kus täna allkirjastati ka Tartu ja Tampere vaheline koostööprotokoll aastateks 2017-2018.


"Tartul ja Tamperel on häid näiteid linnakeskkonna arendamisest, mida teineteisega jagada," ütles linnapea Urmas Klaas.

Linnadele oluliste suundadena on Tartu ja Tampere koostööprotokollis välja toodud ka koostöö targa linna ja innovaatilise ettevõtluse arendamisel ning tihedam kultuurivahetus seoses Eesti Vabariik 100 ja Soome Vabariik 100 tähistamisega. Samuti märgitakse protokollis uute koostööprojektide elluviimiseks võimaluste otsimist Euroopa Liidu rahastamisprogrammide kaudu.

Enne protokolli allkirjastamist külastas Tartu linnapea Urmas Klaas täna ennelõunal koos president Kaljulaidi saatva delegatsiooniga Tampere Tehnikaülikooli ja osales Tampere linnapea Anna-Kaisa Ikoneni poolt Eesti presidendi auks korraldatud lõunasöögil.

Tampere ja Tartu linnade sõprussuhted pärinevad 1990. aastast, mil toimus ametlike delegatsioonide esimene kohtumine. 1992. aastal sõlmitud Tartu ja Tampere vahelist sõpruslinnade lepingut uuendatakse iga kahe aasta tagant koostööprotokollide kaudu.

Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.