Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kruuse: maaeluminister on asunud lammutama väiketalusid (2017-03-06 17:25:17)


Maaeluminister Tarmo Tamm on asunud lammutama väiketalusid, vähendades talunike võimalusi puhkuse ja haigestumise ajal asendustaluniku võtmiseks, ütles riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse (Reformierakond).

Maaeluminister Tarmo Tamm on otsustanud kärpida asendustaluniku toetust 50 000 euro võrra, mis tähendab Kruuse sõnul teenuse kättesaadavuse olulist vähenemist. Asendustaluniku teenust saab kasutada kuni 7-aastase lapse haigestumisel, haiguse, rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal, surma korral või puhkuse ajal.

Talupidajate asendusteenuse tellijate arv on suurenenud iga aastaga, ilma selleta on väiketalunikel keeruline toime tulla. Teenuse mahu vähenemine võib saada väiketalunikele tõukeks, et tootmisest loobuda,“ ütles endine maaeluminister, riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse

Samuti vähendatakse täna riigikogu maaelukomisjonis esitletud plaani järgi 30 000 euro võrra Eestimaa Talupidajate Keskliidu iga-aastast tegevustoetust, millega rahastatakse väikese ja keskmise suurusega põllumajandustootjate huvide esindamist ning ühistegevust.

„Väiketootjate esindusorganisatsioonid on ministri äkkotsusega pandud samale pulgale suurtootjatega, kelle võimalused oma tegevuste rahastamiseks liikmetasudest on võrreldamatult suuremad. Nii joonistub välja maaeluminister Tarmo Tamme visioon Eesti põllumajanduse tulevikust, mis ei näe kohta väiketootjatele ega maaelule. Tuletan ministrile meelde, et just väiketootjad hoiavad Eesti maapiirkonnad elus ja asustatuna,“ rõhutas Kruuse.

Eelmisel aastal toetati riigieelarvest asendustaluniku toetuse maksmist 550 000 euroga, seda on 2017. aastal on vähendatud 500 000 euroni. Talupidajate asendusteenistuse tellijate arv on suurenenud iga aastaga ja teenistusel on sõlmitud lepingud 400 põllumajandustootjaga.

Allikas: Riigikogu 06.03.2017 uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.