Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Linnuhuvilised hakkavad aialinde jälgima (2017-03-01 13:21:39)
Metsvint. Foto autor: Tiit Külaots

Eesti Ornitoloogiaühingu rahvateadusprojekt Suvine aialinnupäevik alustab täna oma neljandat hooaega. Ootame aialinnupäevikuga liituma kõiki loodushuvilisi, et üheskoos jälgida meie aedades pesitsevate linnuliikide leviku ja pesitsusedukuse muutusi ning saada uusi teadmisi aialooduse kohta tervikuna.

Suvise aialinnupäeviku veebirakendusse www.eoy.ee/aed saab igaüks luua oma isikliku aialinnupäeviku, kuhu saab kirja panna kõik aias kohatud ja pesitsevad linnud ning muud juhuvaatlused selgroogsete, tolmeldajate ning fenoloogiliste tähelepanekute kohta: millal hakkasid õitsema taimed ja millal ilmusid välja esimesed putukad. Kaardirakenduse abil saab jälgida teiste osalevate aedade tulemusi ning salvestada ja välja printida enda päevikusse sisestatud andmed ja elamused.

Kolme tegevusaastaga on Suvisest aialinnupäevikust kujunenud Eesti suuruselt teine rahvateadusprojekt, kus mullu osales ligi tuhat loodusvaatlejat, kes panid päevikusse kirja üle 27 200 liigivaatluse. 2016. aastal pesitses Suvise aialinnupäeviku projektis osalejate aedades ühtekokku 78 liiki linde (keskmiselt 4,3 liiki), kellest sagedasemad olid kuldnokk, rasvatihane ja linavästrik. Tulemustest selgus, et hea pesitsusaasta oli mullu rasvatihasel, kuid kehvapoolne näiteks metsvindil, linavästrikul ja suitsupääsukesel. Meie rahvuslinnul oli 2016. aastal keskmiselt 4,14 poega, mis on küll palju parem kui 2014. aastal (3,87 poega), kuid kehvem 2015. aastast (4,33).

Põhjalikumalt saab 2016. aasta tulemustest lugeda Suvise aialinnupäeviku kodulehelt.
 
Allikas: Eesti Ornitoloogiaühingu 01.03.2017 pressiteade
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.