Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kes on Eesti parimad õhutemperatuuri ennustajad? (2017-02-28 08:50:48)

Keskkonnaagentuuri ja Riigi Ilmateenistuse poolt välja kuulutatud ennustusmäng, kus kutsusime inimesi ennustama, milline on Eesti Vabariigi 99. aastapäeval ehk 24. veebruaril kell 12.00 päeval Eesti keskmine õhutemperatuur, on lõppenud.

Täpseid ennustajaid oli kokku kaks: Signe Suurmets ja Kairi Säinas, kes mõlemad pakkusid keskmiseks temperatuuriks -1,6*C.

Kuigi võime oletada, et eestimaalased võiksid siinset ilma hästi tunda, võis temperatuuripakkumistes siiski tõdeda päris suurt kõikumist: vahemikus +9,3* kuni -8,5*. Kokku ennustas õhutemperatuuri 172 inimest.

Üks õigesti ennustajatest, 25-aastane koduperenaine Valgamaalt, Muhkva külas elav Kairi Säinas lausus kommentaariks, et nad arutasid temperatuuri pakkumist eelnevalt kodus abikaasaga: "Mees arvas, et võiks pakkuda -1,3* mina jälle, et -1,6*. Hea, et sel korral minu variant kirja sai. Ise ma suur ilmaennustushuviline ei ole, pigem tavaline tarbija. Prognoose ma ikka jälgin, aga kõige rohkem usaldan seda vaatepilti, mis mulle hommikul ärgates aknast avaneb."

Mõlemale ennustajale on Keskkonnaagentuur välja pannud põneva majaekskursiooni Riigi Ilmateenistuse ruumides ning meenekotid.

Kui vabariigi aastapäevaks välja kuulutatud ilmaennustusvõistlus oli rohkem meelelahutuslikumat laadi, siis tegelikult on Keskkonnaagentuur inimeste omapoolsest panusest ja initsiatiivist väga huvitatud.

"Pean vabatahtlike ilmavaatlejate kaasamist väga oluliseks. Mitte just õhutemperatuuride prognoosis, vaid kriisisituatsioonides operatiivse info jagamise osas." lausus Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala.

"Eriti oluline on vabatahtlike edastatud info meile just kriiside puhul, kus meil on oluline saada kahjudest kiiret ülevaadet. Puudutab see siis tugevat rahesadu, seda, kus mõni linnatänav on vihmavee uputuse alla mattunud või kust tormituul üle on käinud ja mis suunas edasi liikunud. Nende inimeste poolt saadetud teadete alusel saame oma ilmapilti paremini jälgida, selle kulgu prognoosida ning reaalsuse mõõtme juurde lisada." täiendab Riigi Ilmateenistuse ilmavaatluse osakonna juhataja Miina Krabbi.

Eesti Keskmise õhutemperatuuri arvutamine Eesti Vabariigi sünnipäeval arvutati aritmeetilise keskmisena. Arvutuses arvestati 24. veebruari keskpäeva õhutemperatuuri kõigist üle Eesti paiknvast 25 ilmajaamast saadud andmeid: Tallinn-Harkust, Heltermaalt, Jõgevalt, Jõhvist, Kihnust, Kundast, Kuusikult, Narvast, Lääne-Nigulast, Pakrilt, Pärnu-Saugast, Ristnast, Roomassaarelt, Ruhnult, Sõrvest, Tartu-Tõraverest, Tiirikojalt, Toomalt, Türilt, Valgast, Viljandist, Vilsandist, Virtsust, Väike-Maarjast ja Võrust.

Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.