Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaagentuur: Eesti Vabariigi soojemad ja külmemad vastuvõtud läbi aastate (2017-02-23 15:27:34)Eesti Vabariigi sünnipäeva on 24. veebruaril tähistatud Tallinnas igasuguse ilmaga - nii plussis kui miinuses. Kõige enam on õhutemperatuur puudutanud kaitseväe paraadil osalenuid ning seda ja hommikust lipu heiskamise tseremooniat vaatama tulnud inimesi. Mismoodi ennast siis pealinnas nii riietada, et see ilmale kohane oleks?

Keskkonnaagentuuri ilmavaatluste osakond on loonud näitliku graafiku, millelt näeb, millised on olnud õhutemperatuurid Tallinnas läbi aastate 24. veebruaril. Sellest nähtub, et kõige soojem on olnud 24. veebruaril 1990. aastal, kui termomeeter näitas linnas koguni 9,2 soojakraadi.

Kõige jahedam vabariigi sünnipäev on olnud miinus 25,4 temperatuuri juures, mis mõõdeti pealinnas 2011 aasta hommikupoolikul kella 7 ja 8 vahel.

Eesti ilma eripäraks on ühe päeva lõikes toimuv küllaltki suur temperatuuride kõikumine. Päev võib alata külmalt, kuid muutuda tundidega oluliselt soojemaks. Suurim temperatuurivahe on olnud 2011. aastal, kus kraadiklaasi näit muutus päeva läbilõikes lausa 16 kraadi võrra (vahemikus -9 kuni -25,4 kraadi).

Viimaste aastate temperatuuritrendid näitavad siiski mõningast stabiliseerumist, kus suuri kõikumisi enam ette pole tulnud.

Keskkonnaagentuur soovib Riigi Ilmateenistusega kõikidele ilusat Vabariigi aastapäeva olenemata temperatuurist!

Allikas: Keskkonnaagentuuri 23.02.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.