Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Aivar Kokk: alates 15. veebruarist saab taotleda madalapalgaliste tulumaksutagastust (2017-02-17 07:22:31)


Riigikogu majanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (IRL) teatas, et alates eilsest kuni 31. märtsini on väiksema sissetulekuga inimestel võimalik Maksu- ja Tolliametist küsida tagasi osa tulumaksust ja prognoositavalt peaks mais jõudma raha kontodele.

Kokk ütles, et tagastust saab taotleda ligi 100 000 töötajat, kes teenisid aastas kokku alla 7818 euro ehk keskmiselt alla 651 euro kuus brutopalka. „Tagasi on võimalik saada minimaalselt 1 euro kuni maksimaalselt 709 eurot, mida saavad need kelle brutopalk oli 2016. aastal 480 eurot. Selleks tuleb internetis Maksu- ja Tolliameti kodulehel või teenindusbüroos täita ära vastav taotlus,“ rääkis ta.

„Tagasimakse suurus on sõltuvuses eelmisel aastal teenitud sissetulekust ja töötatud kuude arvust. Kuna tagasimakse ei saa olla suurem kui tasutud tulumaks, saavad väiksema tagasimakse need, kes on saanud rakendada muid maksuvabastusi, näiteks eluasemelaenu intressilt, annetustelt, koolituskuludelt, samuti teise lapse maksuvaba tulu jms. Seetõttu on iga inimese tagasimakse erinev,“ selgitas ta.

„IRL-i tagasimakse idee sisuks on, et riik ei peaks võtma tulumaksu neilt töötavatelt inimestelt, kellel on madala palgaga niigi keeruline toime tulla. See raha jõuab osalt tagasi tarbimisse ja elavdab sellega Eesti majandust. Loomulikult vähendab madalama palgaga töötavate inimeste sissetulekute kasv ka vaesust ja ebavõrdsust,“ rääkis Kokk.

Lõpetuseks tuletas majanduskomisjoni esimees meelde, et järgmisel aastal astutakse samm edasi ning kuni 1200 eurose töötasu korral on 500 eurot maksuvaba.

Allikas: Riigikogu 16.02.2017 uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.