Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maris Lauri: erandid lõhuvad hariduse taset (2017-02-14 07:50:39)


Riigikogu Reformierakonna fraktsioon ootab haridusminister Mailis Repsilt selgitusi, miks muudab valitsus seni kehtinud poliitilist konsensust eestikeelsest gümnaasiumiharidusest ja riigikeelse õppe suurendamisest.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees, endine haridus- ja teadusminister Maris Lauri lausus, et eestikeelse õppe laiendamise vältimatu eeldus on järjepidevus ja üheselt mõistetavad sõnumid riigi poolt.

„Paraku on Keskerakonnast – peaministri ja haridusministri parteilt – tulnud avaldusi, mis seda konsensust vaidlustavad ja 60:40 nõude kaotamist lubavad. Soovime teada, millega põhjendatakse keelepoliitika muutmise soovi ning miks annab Keskerakond eesti- ja venekeelsele auditooriumile keeleõppest vastandlikke lubadusi,“ ütles Lauri.

Endine haridusminister märkis, et gümnaasiumis on liialt hilja hakata õppima eesti keelt.

„Eesti keele õppimisega tuleb alustada võimalikult varakult. Veelgi parem kui jõuaksime sinnani, kus kõik lapsed, olenemata nende kodusest emakeelest, õpivad ühes koolis ja eesti keeles. Kuni me pole sinnani jõudnud, ei tohi praegusest õppekorraldusest gümnaasiumis loobuda – parem konarlik kui täiesti puudulik või olematu eesti keele oskus. Samuti tuleks kiiremas korras alustada märkimisväärselt intensiivsema keeleõppega põhikoolis,“ lisas Lauri.

Fraktsioon ootab selgitusi, miks on haridusminister otsustanud tegeleda üksikute tugevamate gümnaasiumide aitamisega väga kõrge C1 keeletasemeni selle asemel, et keskenduda B2 taseme saavutamisele probleemsetes koolides.

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd juhtis arupärimises rahandusminister Sven Sesterile tähelepanu vastuolule, kus rahandusminister on avalikkusele öelnud, et üldmaksukoormus käesoleval aastal langeb, samas kui rahandusministeeriumi kinnitusel tõuseb maksukoormus 2017. aastal 0,6 protsendipunkti ehk 35 protsendini SKP-st.

„Ministrilt tahaks teada, kas juba tänavu rekordtasemeni tõusev maksukoormus jätkab kasvamist ka järgmistel aastatel,“ selgitas Sõerd.

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon esitab valitsuse liikmetele küsimusi kahel arupärimise teemal: haridus- ja teadusminister Mailis Reps annab selgitusi eestikeelse hariduse kohta vene õppekeelega koolides ja rahandusminister Sven Sester maksukoormuse tõusu kohta.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.