Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sotsiaalkomisjon jätkab kollektiivsete pöördumiste arutelu kanepi teemal (2017-02-14 07:46:35)


Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas tänasel istungil jätkata aprillis kahe kollektiivse pöördumise arutelu kanepi raviotstarbelise kasutamise ja kanepituru reguleerimise küsimuses.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Helmen Küti sõnul otsustas komisjon kaasata järgnevatesse aruteludesse rohkem eksperte. „Sotsiaalkomisjonil on kavas aprillis arutada meedikute ja erinevate erialade spetsialistidega kannabinoidide kasutamist meditsiinilisel näidustusel,“ ütles Kütt.

„Küsime kanepituru reguleerimise küsimuses põhiseaduskomisjoni seisukohta, kuna see väljub sotsiaalkomisjoni pädevusest. Sotsiaalkomisjonil on aga tunnetus, et tervise seisukohalt ei ole põhjendatud kanepituru regulatsiooni muuta,“ märkis Kütt ning lisas, et kollektiivsed pöördumised saavad vastuse hiljemalt mais.

Kollektiivses pöördumises „Kanepituru parema reguleerimise ettepanekud Riigikogule“ tehakse ettepanekud kanepi tootmise korraldamiseks ja selle eksportimiseks.

Erakonna Eestimaa Rohelised kollektiivse pöördumisega „Ravikanep tuleb patsientidele reaalselt kättesaadavaks teha“ soovitakse eelkõige kanepi laiemat kasutamist ravi otstarbel.

Sotsiaalkomisjoni liikme Maris Lauri hinnangul vajab komisjon lisainfot kanepi meditsiinilise kasutamise kohta. „Ma ei toeta kanepi seadustamist meelelahutuslikul otstarbel. Samas soovin tervise- ja tööministrilt küsida tema seisukohta võimalike muudatuste kohta kanepi kasutamisel meditsiinilisel otstarbel,“ ütles Lauri.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.