Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vakra: Metsloomade kasutamine tsirkuses tuleb Eestis keelustada (2017-02-13 00:05:51)


Riigikogu keskkonnakomisjoni esmaspäevasel istungil käsitletakse loomade kasutamist tsirkuses ja avalikel üritustel. Sellega seotud probleemid on olnud pikemat aega tähelepanu keskmes rahvusvahelisel areenil.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on paljud riigid loomatsirkused oma territooriumil keelustanud, sama tuleks teha ka Eestis. “Põhjusi selleks on palju. Esiteks ei ole loomade heaolu tsirkuses tagatud, neil on vähe liikumisruumi, neid hoitakse väikestes kinnistes ruumides, neid transporditakse pidevalt ning neid sunnitakse tegema loomuvastaseid trikke. Näiteks iga kord kui neljatonnine elevant sunnitakse tõusma tagajalgadele, saab ta pöördumatuid vigastusi. Teiseks pole võimalik, et metsloomad saaksid tsirkuse tingimustes järglasi, mis tähendab, et kõik uued lapsloomade osatäitjad tuleb püüda tegelikult metsikust loodusest,“ selgitas Vakra.

Vakra sõnul on oluline teadvustada, et metsloomade kasutamine inimeste meelelahutuse huvides ei ole moraalselt õigustatud ja lastes tekitab selline loomade kohtlemine väära arusaama loodusest. Lisaks on Euroopa Kohus asunud korduvalt seisukohale, milles on rõhutanud vajadust kaitsta loomi.

Keskkonnakomisjoni istungil on kõne all loomakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu ettevalmistamine, millega keelustatakse metsloomade kasutamine avalikel üritustel. Seaduse muudatused on ettevalmistamisel maaeluministeeriumis.

Arutelule on kutsutud Tallinna loomaaia ja MTÜ Loomus esindajad.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.